Academy spitfire 1/72

Previous topic - Next topic

pavlepav

Poz opet!
Isprobavanje novih tehnika drugi deo - rivetiranje! Mozda se i ne vidi na slikama, ali vazno je da se dobro izvezba  ;D










Warhawk

Vidi se taman koliko treba.
Da je jače, ne bi valjalo  :super
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

Malo si ga jače zaprljao pa se riveti slabije vide, ali što kaže Sale bolje je da se naziru a prisutni su.

Inače, lepo je ispao Spit. Jesu li ovo stariji Academy dekali, tj. da li su te mučili oko uleganja u panele?

flanker

Lepo urađeno. Nego sam čitao na internetu da je Academijev Mk XIV "nabildovan", dakle malo širi u trupu nego što treba?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

pavlepav

Quote from: Sandman on 22-10-2018, 09:11:21
Jesu li ovo stariji Academy dekali, tj. da li su te mučili oko uleganja u panele?
Dekali su iz kutije, i mucili me i na A-10 i na spitu, tamo su se cepali, a na spitu nisu hteli ni da ulegnu plus mi pravili flesh, iako sam koristio dosta hemije... To mi najgore kad uradim celu maketu, rivetiram, ofarbam i onda me na kraju dekali zafrknu...  :deadhorse

Sandman

Ti stari Academy dekali su jedni od najgorih koji postoje.
Do sada mi se sa njima najbolje pokazala Gunze hemija, ali sa dosta natapanja istom i tapkanja štapićem za uši i utrljavanjem hemije preko dekala (iako rad sa dekal hemijom nalaže da se dekal ne pipa nakon nanošenja iste)

djos & filip

ZA rivete 10+
Prljanje....legla bi mu malo kofa i voda :)
Lep spitfire, a riveti stvarno dodaju dodatne vizuelne poene, svaka cast na trudu
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......