Tamiya N1K1-Ja SHIDEN tip 11 u '72

Previous topic - Next topic

Kerber

Malo remek delo savremenih proizvodjaca maketa.
Kako sam cuo, to je  '48 samo smanjena....hehe
Cherniju 'fala za ovo lutche.  8)
Svetla plastika, pod nokat mi se cini dovoljno meka za obradu , ali i dovoljno tvrda da sama nosi tezinu ovog prelepog avionchica.... ;)

delova ima taman toliko da se ne pogube cak i pocetnici, a ako je verovati Tamiya tradiciji, sve se savrseno uklapa, tako da ce git biti koriscen u minimalnim dozama.
Dobije se, kad se sklopi prva verzija ovog lovca, srenjekrilac, sa izduzenim stajnim trapom, koji je i bio glavna mana ovog aviona (uz motor....).
Pod krila idu kontejneri sa jos 2 topa ili teska mitraljeza, (posto mi se neki izvori ne slazu, moracu jos da procunjam....)
Shema bojenja je standard za to doba rata na Pacifiku, znaci svetlo sivo odozdo i tamno zelena odozgo, standardi su Gunze. Tu greske neima  ;).
Elisa treba da bude red brown ili primer farba za celik kod Japanaca.
Sastavnica -detaljna i citka, kutija lepo cuva elemente, cak ima i 2 kapsulice za dodatno stavljanje elise i motor, tako da se to uradi na kraju, i nema problema oko pazenja dok se avion ne zavrsi, total.
Decali - njihov standard, mozda ce biti za mrvu deblji kad se aplikuju na maketu, ali uz pronto ili gloss lak, pa onda matt lak ili jos bolje satin lak, to ima da sedne ko pesnica na oko !  :D
Evo i kako to otprilike izgleda.



Pozz