G-4 Super Galeb,1/48 Aeropoxy

Previous topic - Next topic

Miha

Evo da pretstavim vaskolikom maketarskom pučanstvu treći G4 u ovoj razmeri koji sam uradio ove godine. :pilot
Rađen je za pare,povodom neke godišnjice Ministarstva za istraživanje ruda i gubljenje vremena,dodati su pojasevi ssm,dekali iz kutije(oznake)brojevi Corel+štampa na klir dekalu.Boje Revell i Humbrol 230(posvetljena)za donjaku.






dragan_mig31

uu lep je bas.Kako se maketa saklapa?

milan78

Odlican je.Znajuci kakva je maketa,imao sam priliku da je prostudiram,rad je veoma dobar.Jedino crvena traka malo "musava"....  :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Miha

@Dragan mig31
Meni je kod ove makete najveći izazov zalepiti poklopac kabine i doterati spoj.Ostalo se relativno dobro uklapa,naravno da nije kao plastika ali bez problema se sklapa.

@milan78
Dobro si ošacovao,moja je greška.Iako sam celu maketu pre farbanja u belo prešpricao sivom ,slabo je bela pokrivala pa sam išao u više nanosa.U međuvremenu mi je pažnja bila skrenuta drugim poslom pa nisam stigao odmah da poskidam trake kojima sam maskirao prethodno obojene crvene površine,pa se kod skidanja ponegde okrunila bela boja.

:cheers

medico

Bravo Miha , impresivno !
potsetio si me da ce za 2 nedelje skoro godina kako sam nabavio istu maketu, nikako da je započnem a ti si sastavio 3 komada     :mjetal
da li si koristio maske za okvire kabine kao i maske za farbanje iste ? pretpostavio sam da ce uklapanje kabine biti jedan od većih izazova .

Miha


@medico
Koristio sam samo maske za farbanje poklopca kabine,dok se sa maskama za okvir nešto ne snalazim :think
Ovako,boja unutrašnjosti+siva+bela malo jačim nanosom i rezultat bude zadovoljavajuć.

:cheers

Miroslav Š.

#6
Rekoh ja već više puta, kad' pora'tem biću Miha.
Može li par reči o postavljanju i lepljenju kabine, jako dobro izgleda :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Miha

Quote from: Miroslav Š. on 29-11-2018, 06:44:11
Rekoh ja već više puta, kad' pora'tem biću Miha.
Može li par reči o postavljanju i lepljenju kabine, jako dobro izgleda :super
Fala Mićo sokole na lepim rečima. :god
Što se tiče poklopca kabine,pazljivo je opsečen po blago utisnutom rubu i podešen na suvo.Pre lepljenja pažljivo vazduhom pod pritiskom očistim unutrašnjost kabine od eventualnih ostataka nastalih šmirglanjem.Obrišem alkoholom poklopac i nanesem dvokomponentni epoksi lepak(kupljen u Wobby hausu) na rub kabine.Brzovezujući je i ima dovoljno vremena da se sve podesi.Lepak se može obraditi finom šmirglom da prati liniju trupa.Nakon toga postavim maske za farbanje koje idu uz maketu i to je to.
:cheers

Зоран 1962

Lepo uradjeno,nema šta.Svaka čast. :super :super