ICM 1/72 Polikarpov I-1 (Il-400b) inbox preview

Previous topic - Next topic

Sandman

juche sam pazario ovu simpa ( ::)) maketicu pa da podelim utiske sa vama...



u pitanju je prvi Sovjetski lovac jednokrilac, a ova maketa predstavlja drugi prototip poznatiji i kao IL-2 ili Il-400b (bis). Projekat je odobren marta 1923.

vishe o istorijatu ovog avina mozete prochitati na sledecm linku...

http://mig3.sovietwarplanes.com/i-1/i1.html

dekali su zaista jednostavni i predstavljaju oznake sa bokovoa prototipa, i to pre udesa pri sletanju - nakon udesa, ovaj natpis je malo redizajniran na repariranom avionu...



delovi su rasporedjeni na dva rama srednje sive plastike, i na prvi pogled odushevljavaju sa nivoom detalja, i odsustva flasha, kao i sinkmarkova... iam ih na par mesta ali nije strashno



detalji same makete, tj. textura lima na samom avionu koja je jako verno i precizno reprodukovana su me najvishe i navele da kupim ovu maketu!

na tochku su detaljisani zavrtnji... kao i na napadnoj ivici elise, a na delovima koji su napravljeni od tog rebrastog lima je ta textura jako dobro odradjena!

kokpit je bez detalja pa ce tu biti potrebno malo improvizacije po nekim pretpostavkama...

dat je takodje i vetrobran od prozirne plastike ali ga nisam uslikao jer je dat u ovalnom obliku, a po stranim recenzijama kazu da treba da bude uglastog oblika... videcu prema referencama pa cu odluchiti da li da koristim deo iz kompleta ili da pravim novi od prozirne plastike od krtagne koshulje ;)



pojedine delove kao shto su pito cev i neke antenice, kao i zice medju tochkovima, treba napraviti u samogradnji shto je naglasheno i u sastavnici...



sve u svemu jako zanimljiva maketa koja predstavlja avion koji je jedan pochetni korak u istoriji kasnije sovjetske avijacije....

oni koje zanima period avijacije izmedju 2 svetska rata, mogli bi da nabave ovu maketu jer zaista vredi - i po kvalitetu, a i po lakoci sastavljanja - kazu da se odlichno uklapa i brzo radi ;)

mutayu

Ha , simpa! Leteci sporet smederevac!  ;D
Salim se , makete aviona iz perioda '20-tih i '30-tih stvarno imaju neki poseban sarm. Hajde sad na posao da sto pre vidimo slike.

Sandman

Quote from: mutayu on 04-09-2007, 19:25:41
Ha , simpa! Leteci sporet smederevac!  ;D
Salim se , makete aviona iz perioda '20-tih i '30-tih stvarno imaju neki poseban sarm. Hajde sad na posao da sto pre vidimo slike.

slazem se sa tobom - dvoumio sam se izmedju ICM-ovog Pfalza i ove makete, pa mi nekako ova rebrasta textura prevagnula misli ;) ali sam sad totalno zagrejan da uzmem i tog Pfalza i Fokker Eindeckera (njega ako se ne varam takodje radi ICM pred Eduarda?  ::))....

verovatno vrlo uskoro krecem sa radovima - shta da ti kazem kad sam prepodne na poslu pretrazivao net za referencama za njega, a divio se i tudjim radovima ove makete - par njih je bash fino odradilo ovog malishu!

jako jednostavna maketa a sa sobom nosi duh nekog davno proshlog vremena....kada su vazdushni dvoboji bili iskonski viteshki dvoboji ;)

TISO

Možda bude nekom koji če praviti tu maketu od koristi:
Članak od Massima Tessitorija na temu tog aviončiča (ima nekolicina fotografija to zrakoplova te link do crteža):
http://mig3.sovietwarplanes.com/i-1/i1.html
Pošto pametniji popušta glupaci vladaju svetom!

Night Fighter

Pa, super je ova maketica. Narocito mi se dopada materijalizacija povrina lima, platna i cega sve ne.
Sve te kreacije iz dvadesetih i tridesetih godina zaista predstavljaju "lepotu ruznoce".
Ako se setimo samo francuskih bombardera iz tih godina, zapanjimo se od rugobnosti njihovog dizajna, a opet jako zanimljivo deluju kad se naprave kao makete.

Profa

#5
Pozdrav!

Elem, ovde su ICM Fokker i Pfalz u 1/72:



Zanimljivo je napomenuti da su ramovi skoro isti - identični trupovi, krila, kabine... (baš ih je mrzelo da prave različite kalupe... ???)
Windsock-ove knjige lepo prikazuju razlike...

Ja se nisam nešto potrudio da prebudžim, sem kabine :)
Inače, oba su farbana četkicom  ;D
Bogu fala što sam Lala! :)