Varjag 1/350, Zvezda

Previous topic - Next topic

mutayu

Posle dugog opiranja kupio sam i zapoceo brod "Varjag", ruske carske mornarice. Istorija i sudbina ovog broda su jako zanimljive ali ono sto me je privuklo je njegov arhaicni pre-drednot izgled, cetiri dimnjaka i zuto bela sema farbanja. Za pocetak, evo slike sklopljenog i obojenog "trupa" broda. Vise, kada ugrabim vremena.

mutayu

Odvojio sam malo vremena i nastavio sa radom na "Gordom lepotanu" Varjagu. Dobio je , za sada samo provizorno, palube. U poredjenju sa Revelovim Bizmarkom u 1/570 , Varjag je za klasu bolji. Makete su fizicki priblizno iste velicine ali su detalji na Varjagu za dve klase bolje uradjeni. Takodje, uklapanje delova, a posebno palube ,se ne moze porediti. Evo slika:



tripko

lepo napreduje bela ladja ;D

Sandman

Ljupche, obrati paznju samo kad budesh sklapao komandni most - moze se desiti da neki delovi budu kraci nego treba - da li je u pitanju losh inzenjering delova ili shta, ali pojedini delovi su bili kraci i po 3-4mm na maketi "Orela" koju takodje radi Zvezda - Tanja ce ti uostalom najbolje objasniti kako je to reshila ;)

Inache, nekako mi se vishe svidja Orel od Varjaga - sam pramac ima jako zanimljivu liniju koja mi deluje mnogo mocno!

mutayu

Daleko je jos do komandnog mosta! Palube su preprskane sprejom "saratoga bez" boje i sada idu detalji po palubi itd.
A gde ima taj "Orel"( iliti Arjol ili Orjol) da se kupi? ;D

Sandman

Quote from: mutayu on 07-09-2007, 22:21:56
Daleko je jos do komandnog mosta! Palube su preprskane sprejom "saratoga bez" boje i sada idu detalji po palubi itd.
A gde ima taj "Orel"( iliti Arjol ili Orjol) da se kupi? ;D

bilo kod gazda Milana ranije.... mozda dodje opet u nekoj sledecoj dopuni Zvezde ;)
nego, ne zaboravi onda i Knjaz Suvorov i Borodino.... ;) :D

mutayu

Ne svidjaju mi se Knjaz i Borodino , seme farbanja su crne i sive. Previse vojnicki za moj ukus! ;D

BigBadWolf

A i ruzni su u ....  ;D

Mada Suvorov ima istoriju koja kompenzjuje svu ruznocu na svetu...