Eduard 1/48 F-6F5 Hellcat

Previous topic - Next topic

Pedja

Radio sam Eduardov  Hellcat u 1/72 i smatram da je jedna od najboljih maketa ikada u toj razmeri, sličnog sam mišljenja i za ovog  "većeg" brata. Jedino što je zamerka su rakete, koje su baš ofrlje odradjene,liči na marketing  "politiku" Eduarda, ovo znate da ništa ne valja ali imamo rešenje za vas, naš "brassin", paz' da neću, tako da ostade nenaoružan.   :caooo


















iguanac

Pelepa maketa prelepog aviona! Bile su 2 na Kupu (ova je jedna od njih?) i baš su mi privukle pažnju. Nezahvalna je ova tamnoplava da se naglase paneli, osim ako nema sassene soli ili peska pa da se lupi kontrast. Utoliko je rad zahtevniji. Nego, ako me oči nevaraju, na krilima se boja čipuje na zelenu? Jel mu to osnovna farba?
Čestitke
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

#2
Posto je moj na 70% u radu bicu malo obsirniji.
Lep finis I starivanje. Veoma uspelo, mada bas toliko matt nije nikad stigao da bude.
Ali fale sitnice kao rikverc ogledalo u kabini, spoj na rezervoaru, valjda jos sta oko motora i pogotovo dorada glave propelera.
Eduardov Hellcat jeste krasna maketa ali kada se ozbiljno krene sa radom, vidi se da je stosta uprosceno ili bi danas moglo bolje. Godine ga stigle.

Fredi


Sandman

Generalno ne volim Helkete u ovoj klasik šemi (monotono mi izgledaju), ali mi se ovde sviđa malo više raubovan izgled i prljanje.
Oznake su se sasvim lepo utonirale da deluju kao da su zaista farbane.

Kako si radio tragove izduva - pigmenti ili prskanje neke "smoke" boje?

Pedja

#5
Iguanac: Da, to je jedan od ona dva sa NG Kupa, i da, čiping je radjen kao probijanje što srebrne što žute cink hromat,probao razne tehnike,izmedju ostalog i salt chipping. Verovatno je malo više istrošen u odnosu na prave sa nosača aviona iz tog perioda ali eto...

JŽ: Ne znam na koje retrovizore misliš? a da veza izmedju rezervoara nije uradjena, naime maketa stoji 90% završena cele godine i onda da bih se naterao da je završim ja je prijavim za NG kup i onda u hroničnom nedostatku vremena malo to sve zbrzam,i eto rezultata..

Sandman: Za izduve prvo neka svetlija siva ,a preko Tamiya smoke ,pa u tragovima neka crvenkasta, nije baš ono što sam u startu zamislio ali kao što rekoh u prethodnom odgovoru, malo sam ga tu zbrzao...
Zaboravih, sem repne bele koja je dekal i broja 115 na trupu,ostale veće oznake i jesu prskane ,vidi se i razlika u nijansi bele.

Hvala svima na komentarima i gledanju... :super

Na slikama pravog aviona sa otvorenom kabinom veoma je uočljiv retrovizor koji je pričvršćen ispod gornje ivice vetrobrana sa unutrašnje strane.

Pedja

Quote from: JŽ on 20-12-2018, 13:54:36
Na slikama pravog aviona sa otvorenom kabinom veoma je uočljiv retrovizor koji je pričvršćen ispod gornje ivice vetrobrana sa unutrašnje strane.
To mi je promaklo sasvim.

Lanmi

Jest, i ja sam ga primetio na Kupu, super je ispao, dekali su mu dobro legli. Ja bih ga možda malo manje matirao, ali ne poznajem dovoljno tematiku tako da možda i grešim.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

viper

Odličan rad..

I ja sam ove godine radio dva hellcat-a , za manje novaca teško da ima bolja i kompletnija maketa.
Jedino je kućište točkova mogao Eduard bolje odraditi. Hobby boss je odlično uradio kućište točkova

milan78

Hellcat je u prirodi sjajniji... Bar oni u teget boji sto su celi.Negde na kutku je bilo price o tome sad ne secam se gde,Medico je izbacio slike... U svakom slucaju lep rad i za svako divljenje.  :cheers
Instagram-Peacockscaleworx