Krupp 420mm Big Bertha , Takom 1/35

Previous topic - Next topic

Pegi

Jedna izuzetno atraktivna i za rad poprilicno slozena maketa . Nema puno delova i sve je manje vise veliko i lako uklopivo ali plastika je cudna (da ne kazem losa) i kada se sece sa ramova redovno ostaje ostecenje na delu makete tako da se mora gitovati ili popunjavati super lepkom sto vremenom dosadi. Farbanje u komadu je nemoguce  sto znaci lepljenje ofarbanih delova deo po deo .Boje sam nabavio  , ofarbao sve crnim prajmerom  koristeci i one happy color boje u boci kako bi pozapusavao sitna ostecenja od secenja delova sa ramova. Nekoliko fotografija iz pojedinih faza rada.









medico

Grdosija.....tek kad se uporedi sa tastaturom u pozadini stiče se utisak o veličini  !
Ja sam bio zainteresovan za njenog mlađeg rođaka Krupp Möersera ali sam odustao. ...bar privremeno.

Pegi

Nanesen je i sloj osnovne boje , ne svidja mi se preterano ali tako  je po sastavnici. Takom u svojim uputstvima za farbanje daje boje samo po Mig coloru , bar je tako bilo sa ovim starijim modelima.Moze se verovatno i od drugih proizvodjaca naci ali eto , drzimo se sastavnice.Posto sam potrosio bocicu a nije jos sve lepo pokriveno,  nastavak farbanja sledi po povratku iz Bratislave. Uslikao sam Debelu Bertu pored ovog King Tigra takodje u 1/35 razmeri  poredjenja velicine radi.







Pegi

Prosla je i Bratislava , boje su nabavljene i idemo dalje.Fleke se rade cetkicom.Za fleke se koriste boje po Mig - u i to A MIG 061 i AMig 076.





smorko

Takom je puno napredovao sa kvalitetom plastike od tada, ali mi to forsiranje Migovih boja bas smeta jer migove boje bez weatheringa izgledaju vrlo neprirodno. Makete ispadnu ko igracke. Sa druge strane kako si obojio gramatu, tj. koji prajmer koja boja... Izgleda vrlo lepo, mozda najblize mesingu sto sam ja video. Pokazi kako maketa izgleda sada, valjda si je zavrsio?
There are only 10 types of people in the world, those who understand binary and those who don't.