F-14A Tomcat VF-2, Ferris scheme, Academy 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Godinu zavrsavam maketom kojom bas nisam zadovoljan. Do sada sam radio 4 Academy F-14 I svki put mi je ta maketa iskidala zivce. Maketa predstavlja avion iz jedinice VF-2 u ovoj neobicnoj Ferris semikoja je veoma kratko bila prisutna u svega par jedinica na svega par aviona u periodu krajem 70ih godina. Maketu sam farbao na osnovu Fujimi seme, pri cemu istu semu daje I Hasegawa za avion iz sastava VF-1 pri cemu niti jedna od te dve seme nije bas tacna sto sam shvatio kad je vec bilo kasno... Maketu namerno nisam naoruzao niti stavio rezervoare jer nisam nasao pouzdan podatak o boji drzaca... Boje su standardno Mr Hobby I Tamiya... Generalno nisam bas zadovodljan tao da ce ova maketa negde u mracniji deo vitrine   











Zajednicka slika Academy kidaca zivaca

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


milan78

Sta da kazem.... Ako neko ume f-14 da uradi.... To si ti.Lep iako ne znam tematiku podrobno. CESTITAM!!!!
Instagram-Peacockscaleworx

Miroslav Š.

Bravo majstore!
I ja bih voleo da budem nezadovoljan ovakvim radom... šala na stranu, ti znaš zašto si nezadovoljan a ja kao posmatrač sam baš zadovoljan izgledom, prava uživancija :super
Pitanje: koju boju si koristio za boju peska/oker na iranskom Tomketu?
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

blaza


Koji su glavni uzroci nezadovljstva pri radu sa Academy f-14 ? Kakav je u odnosu na Hasegawa kalup?

Tomcat

Puno smirglanja, canopy je resen kao kod novog Zvezdinog Su-27UB, konturno mi je malo cudan... Hasegawa takodje ima svojih mana ali je konturno najtacnija, licno, mnogo vise mi odgovara Hasegawa
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

viper

#7
Meni ovo izgleda odlično!
Kada je u planu onaj Fine Moldsov?

Koliko se sjećam ovaj academijev je obrada onog starog hasegawinog sa ispupčenim panelima, zato je možda i tako problematičan.


Tomcat

@viper

Prvo mi je bio plan da njega uskoro pocnem, a onda sam zapoceo jos jedan Hasegawin, tako da ne znam  ;D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

blaza

Quote from: Tomcat on 28-12-2018, 09:57:38
Puno smirglanja, canopy je resen kao kod novog Zvezdinog Su-27UB, konturno mi je malo cudan... Hasegawa takodje ima svojih mana ali je konturno najtacnija, licno, mnogo vise mi odgovara Hasegawa

Imam i jednog i drugog na cekanju (hasegawa noviji kalup, academy VF-2 12532 kutija), nisam radio f-14 do sada, kad dodje na red verovatno cu prvo da probam academy . Evo upravo pogledao academy zice, delovi deluju ok, bez flesa, pretpostavljam da je smirglanja bilo na sastavima.

Tomcat

@blaza

Najvise na vertikalcima i na sastavu prednjeg dela sa ostatkom trupa. Kod obe makete je potrebno mestimicno preurezivanje panela. Kod Hasegawe je glavna fora da se ne pridrzavas redosleda iz sastavnice
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zero

Lepo i neobicna sema,mene ceka isti ja cu iranski raditi.

flanker

Ma baci to u kočiono ulje i odradi ga sa nekim pravim eskadrilskim dekalima, nije ovo za Tomcata.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

barbarossa

"vise hasegawe, manje academija"

                                          ...Ivo Andric

zolle

#14
Ne gunđaj Slobo, super ti ovaj ispao, mada i dalje smatram da splinter ide samo uz švabske oznake  :super  :super :super
Dokon mozak, djavolja igracka !