Eduard 1:48 Hellcat mk. II Weekend

Previous topic - Next topic

Zdravo!

Eto još jednog Hellcata od Eduarda u 1:48 Weekend izdanju. Ne volim te vikend pakunge zbog oskudice lepih dodataka i siromašnih oznaka ali šta je, tu je. Sam kit je počeo da stari i svakako je bolji ako se kupi u 1:72 nego u 1:48, gde su pogreške i uproščeni detalji itekako vidljivi. Propeler, mitraljeze, točkove, noge stajnog trapa, motor i pilota sam ili dodao ili ulepšao u scratchu. Farban je raznim akrilima i staran suvim pastelima i filterima.
Oznake i šema farbanja su od Hobby Boss makete i podosta su upitne ali šta je, tu je.

Josip





























Bio je to ogroman avion:












Warhawk

Super rad, odlično poređenje sa ostalim savremenicima (mislio sam da je manji bio, kad' ono k'o "Tandara-bolt")

Quote from: JŽ on 07-01-2019, 10:17:31
Sam kit je počeo da stari i svakako je bolji ako se kupi u 1:72 nego u 1:48, gde su pogreške i uproščeni detalji itekako vidljivi.

Ne bih se složio. Jeste kalup star (govorim za 72, jer 48 ne pratim), ali i dalje šiša svu ostalu konkurenciju.
Greške koje ima je relativno lakše korigovati nego neka druga maketa da se dovodi na njegov nivo, a oni preklopljeni paneli iza na trupu su prosto remek-delo.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Tanderbolt jeste malko duži ali nije toliko zdepast a i krila su krača i uža.
Pa to sam rekao baš za 1:48. Eduard pravi toliki napredak sa svojim novitetima, da mu makete brzo stare.
u 1:72 je svakako odličan, mada je tu i Cyber Hobby sa preklapajučim krilima.

milan78

Kakve su ovo oznake?Kao finske rondele? Lep rad jedino to zbunjuje.
Instagram-Peacockscaleworx

To su oznake britanske Fleet Air Arm koje su koriščene na Dalekom istoku na kraju rata.