ICM 1/48 UC-45F

Previous topic - Next topic

Wishmaster

Pozdrav drustvo. Evo i najnoviji rad. Jos uvijek se ucim da su avioni najzahtjevniji dio maketarstva i pun je gresaka uzrokovanih nestrpljenjem i neiskustvom. I maketa sama po sebi ima nekih cudnih rjesenja ali sve u svemu je kvalitetna. Ali sve sto je moglo poci u krivo je poslo, gubio sam dijelove, pucali su na sastavnici itd itd

Elem na kraju izgleda simpa bar meni al svakako nije za bilo kakvog takmicenja ili izlozbe  :lol: Ima nesto eceraja i unutra i ono potrudio sam se ali se slabo sta moze vidjeti pa cak i uzivo.

Dosta toga se naucilo i ja sam prilicno zadovoljan, a nadam se da ce se i vama dopasti.

Zivjeli   :cheers 











 

Sandman

Vrlo simpatično avionče, ali isto tako i tvoj rad.
Jako mi se sviđa finalni izgled - i toniranje pojedinih panela i prljanje, ali i antiglare površine.
Odličan!

Jedino na onoj slici odozdo, ne razaznajem najbolje, da li su onda dva poprečna udubljenja na trupu iza krila (tik iza linije panela) ostaci sinkmarkova ili je takva bila struktura na pravom avionu?

Wishmaster

Hvala na lijepim komentarima. To su ostaci kalupa ali vjeruj da ja to nisam ni skontao :) Moj drug vrhunski maketar Dragan mi je to rekao. Spoj na repu se takoder ne bi smio vidjeti itd. Izmedu ostalog to je jedna od dosta pocetnickih gresaka koje se ne bi smjele desavati al ....  :-[

Warhawk

Meni se ovaj NMF izgled jako dopada, jer znam koliko je muke potrebno da približno ovako dobro izgleda...
Greške koje si naknadno otkrio su kob NMF finisha - SVAKA ogrebotinica će se videti, za razliku od kamufliranih maketa gde se čak i vidljivi usdužni sloj ponekad može sakriti.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

flanker

Lepo i pedantno. Zanimljivo avionče.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Pedja

Odličan rad po meni, ovu maketu nešto merkao ali nikada nabavio. Sviđa mi se taj patinirani deo aluminijuma ("wash" koji si uradio). Koje "srebrne" si koristio. Vrlo lepo sve u svemu. :bravo

dragan_mig31

Kao sto sam dosad rekao maketa je odlicno izasla na kraju.Bez obzira na sve rad je vrhunski.Umereno skladno bas kako treba

Wishmaster

Quote from: Pedja on 26-01-2019, 13:41:16
Odličan rad po meni, ovu maketu nešto merkao ali nikada nabavio. Sviđa mi se taj patinirani deo aluminijuma ("wash" koji si uradio). Koje "srebrne" si koristio. Vrlo lepo sve u svemu. :bravo

Pedja, aluminijske boje su AK metal boje, aluminij i dark aluminij. Vec su razredene i spricaju se direktno iz bocice i ja sam stvarno zadovoljan sa njima. Wash je takoder njihow panel line wash i to je to :)