SdKfz 231 (6 rad), Italeri, 1/72

Previous topic - Next topic

Dragan

Sasvim solidna Italerijeva maketa. Delovi su lepo odliveni, lako se sklapa - moze da se uradi za vikend (da parafraziram komoras-a : "48 sati - vitrina"). Date su cetiri opcije bojenja i oznacavanja; izabrao sam vozilo iz napada na Poljsku septembra 1939. godine.
Moj fotoaparat ima cudnu osobinu da uvelicava i karikira sitne detalje. Tako su mitraljeske cevi i stubici sa kuglama i retrovizorom na maketi tanki, a na fotografijama su debeli kao cackalice!
Boja: oklopna siva Humbrol 67, top i mitraljezi Model Master 1795 Gun Metal,  zelena (dimne kutije) Model Master 1591 RAL 6003, glanc i mat lak Humbrol.














yogi

Sa obzirom da je 1/72.....(a kao da je 1/87).....O D L I Č N O  !!!!!!!
U srcu Bosna,u glavi fosna !!!! :)

Nijedan mitraljez koji sam video nije imao kundak od svezeg drveta.

Messerschmitt

#3
Super urađeno  :super Uradi samo blagi wash nekom crnom ili tamno braon bojom, čistonda istakneš detalje. Posebno su mi zanimljivi ovi nekački točkaši, prave male nakaze  :love

@JŽ Tokom služenja vojnog roka, 2015. u Požarevcu zadužili smo puške M70 koje su 1989. godine proizvedene ( a ja sam '90 godište  ;D) i koje su sve do tada bile konzervirane. Bukvalno nove. Na njima su drvene obloge ( nisu imale kundak jer su AB2 verzija) bile od bukovog drveta izlakirane bezbojnim lakom. Boja im je bila kao ganc nova kuhinjska daska za sečenje, još svetlija od ove daske koja je poslužila kao podloga za slikanje. Tako da nije nemoguće da je postojao i neki takav slučaj sa kundakom od MG34.

Dragan

#4
Hvala svima na komentarima!
Slicno kao i Messerschmitt, prilikom sluzenja vojnog roka u Somboru leta 1986. godine imali smo "Mauzerke" M48; boje njihovih kundaka isle su od svetlozute pa do skoro crne. Ipak, slazem se da boja kundaka na mojoj maketi bas bode oci, verovatno zato sto je vozilo tamno obojeno. Cim nadjem drvene bojice koje mi je ono djubre Alchajmer negde sakrio, videcu da to popravim.
Sto se wash-a tice, vec sam ranije napisao moje misljenje o toj tehnici da je lukavo smisljena iz cisto komercijalnih razloga (kao i mnogo stosta drugo), da maketarima izbije jos koju paru iz dzepa. Video sam dosta odlicno uradjenih maketa (prvenstveno aviona) koje je, po mom misljenju, wash potpuno upropastio! Ipak, to je stvar ukusa; ako se to nekome dopada - samo napred.
Jedino gde bih koristio wash je na cilindrima zvezdastih motora.
:cheers

Dragan

Otvaranje vitrine iskoristio sam da popravim boju kundaka mitraljeza:


nesha

Sasvim ti je dobro ispao. To je jako lepa maketa i može da atraktivno izgleda. A mitraljez je jedan od najboljih u 72ci koji sam uopšte video, šteta što ne može odvojeno da se kupi, ja sam svoj izgubio na nekom takmičenju.