Desert Storm Part 6- A-6E Intruder VA-36 "Roadrunners", Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Pozdrav, druga maketa u 2019 koju sam zavrsio je Italerijev A-6E intruder, kojim sam nastavio moju ''Desert storm'' seriju. Za one koji ne znaju, u pitanju je, uz Fujimi, najbolja maketa ovog mnogima ruznog ali meni dragog aviona. Tipicno za Italeri, maketa boluje od nekih problema, a izdvojio bih krila kod kojih se pri postavljanju mora biti dosta pazljiv jer ''padaju'' pod razlicitim uglom. Drugi problem se odnosi na prozirne delove koji se prilicno lose uklapaju. U pocetku je plan bio da radim onaj poznati A-6 obojen u pustinjsku semu bojenja, ali zbog problema (nisam uspeo da smesam odgovarajucu nijansu a uz to sam shvatio da hi decal dekali uopste nisu kvalitetni)  sam odlucio da ipak radim standardno bojeni  A-6 iz iste jedinice VA-36 sa nose artom ''Heartless''. Konkretni avion koji sam radio, sa brojem 531 je oboren od strane iracke PVO negde u  Kuvajtu tako da je nakon toga avion sa brojem 536 dobio identican nose art. Boje su Mr Hobby akrili a dekali Starfighter




















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

djos & filip

Prelepo izgleda.
Steta za slike malko su tamnije (moguce da je i od mog monitora :)  ), weathering fantasticno izgleda.
Sjajno si uradio obojene prozore, ja sam probao na svojoj F-4vorci ali mi ispade bledunjavo. Sta si koristio od boja?
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

YU-DFY


Tomcat

@djos &  filip

Boje su Mr Hobby H307 i H 308 s tim sto sam H308 prosvetlio jer su jako slicne...

@YU-DFY
Za staklo sam koristio Tamiya clear green X-25. Sto se tice weatheringa, nista posebno, ofarbao pomenutim bojama i onda sa prosvetljenim i potamnjenim nijansama tanko ponovo... Posto je ispod bila nesudjena pustinjska sema, moguce da je i ona mestimicno doprinela
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

blaza


Imam istu plastiku u academy pakovanju, dekali koji idu uz plastiku su academy pa sam imao ideju da ih zamenim sa hi-decal dekalima https://www.scalemates.com/kits/hi-decal-line-72-029-a-6e-intruder--105278. Kad si spominjao hidecal da li si mislio na ove? Ako su losi, academy dekali ce da posluze pa sta ispadne. Ta x-25 na slikama izgleda bas kako treba, ne koristim tamiya boje pa nemam iskustva, na f-14 koji trenutno radim sam koristio vallejo transparent green za staklo i nisam odusevljen rezultatom.

Tomcat

@blaza

Da, to je taj set... Eksperimenta radi sam skinuo par dekala i kruti su i ima dosta silveringa. Doduse, mozda je to samo meni zapao neki fals primerak, ali generalno imam lose iskustvo sa Hi Decal proizvodima
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...



Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...