"Elefant" SD.KFZ 184 , Zvezda 1/35

Previous topic - Next topic

Pegi

Kada Ferdinand postane Elefant.  Zvezdina nova maketa , dodat je mitraljez na ceonu plocu i komandirova kupola koja je preuzeta sa Stug 3. Jos neke prepravke su uradjene na modelu sto sam i oznacio na fotkama. Ono sto je najinteresantnije u vezi ove makete je Zimmerit koji je Zvezda uradila u vidu reljefnog debljeg dekala. Lepi se na maketu i farba kada se maketa pripremi za farbanje. Nisam do sada radio ovako nesto i ovo ce bas biti interesantno iskustvo. Vise detalja u recenziji koja je u pripremi.








Zanimljivo resenje ali po meni nerealno. Zimmerit je pasta razgrebana rukom, a ovi dekali su uniformni.

Dragan

Zimmerit i jeste bio uniformno nanosen - pastu bi namazali na povrsinu oklopa i pomocu posebnog "ceslja" ga oblikovali. Negde imam crteze raznih oblika nanosenja Zimmerita.
Ovo nije novost. Na YouTube ima gomila klipova o proizvodjacima maketa koji Zimmerit daju u obliku "dekala" mada to bas i nije. Recimo:

https://www.youtube.com/watch?v=uzgyMTbSWL8

Ili uputstvo za maketare kako da ga nanesu, pa cak i kako da ga sami naprave:

https://www.youtube.com/watch?v=pnJWgGjK0uM

nesha

Jedna od mojih omiljenih zveri. Bilo bi interesantno da se uporedi sa starim italerijem koji je, po meni jedna od njihovih boljih maketa.
Priznajem da sam i ja skeptičan za cimerit u deksli a, tako da ovo pažljivo pratim.

Pegi

Na redu je dekal Zimmerit. Uputstvo za upotrebu je kratko i jasno. Maketa je odlicna , sve se lepo uklapa i lako se sastavlja. Na kraju ,  sto se i vidi izgleda extra.









zaki

#5
I meni ovaj Zimmerit izgleda stvarno nekako previše "savršen, čist, simetričan", mislim da se na tenku nanosio ručno pa samim  tim nije bio tako čist i precizan kao na toj zvezdi


Pegi

Zuta boja je naneta bez prajmera. Ocekicao sam da ce kontrast biti jaci, ovako mi ne izgleda bas najbolje.Pokusacu da ga istaknem tamnim pastelima kada uradim kamuflazu mada ne verujem da ce izgledati mnogo bolje od ooga. Steta, maketa je odlicna i da su bolje resili  Zimmerit pastu bilo bi sve u fullu.




Starac sa planine

Mislim da je ovo u redu. U pitanju je razmera, navikli smo na maketama da viđamo mnogo uočljiviji efekat dok bi realno, trebalo da bude manje uočljiv.
Ljudi zaboravljaju da je ono što je milimetar na maketi u 1/35 u stvari tri i po santimetra u prirodi. Mada stoji da je možda moglo malo manje ravnomerno da bude.
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

Pegi

Deluje mi sasvim korektno. Sledi mala pauza pa nastavljam dalje sa "sminkanjem" i popravkom tamo gde treba. Prvi put radim sa ovim bojama i stvarno su odlicno prirprmljene za prskanje  i bez razredjivanja.
Fotke posle prvog farbanja.