Vickers Wellesley Mk I , 1/72 VALOM

Previous topic - Next topic

krajton

Nastavljamo sa egzotikom...
Imal ko vaki kavasaki, što bi rekli u onom vicu



Avion Vickers wellesley je zaslužio da se nađe u kolekciji, teška egzotika...

Ušao u operativnu upotrebu 1937 godine, aktivno učestvovao u borbama u africi protiv Italijana od juna 1940 pa sve do novembra 1942
Avion je sa svojom geodetskom strukturom i konstrukcijom poslužio za kasniji projekat kompanije vickers za njihov wellington
Avion je pripadao 14 Sq RAF-a stacioniranom u Port Sudanu, učestvovao je u napadima na ciljeve u Eritreji i Etiopiji

E sad maketa proizvođača VALOM, bilo je dosta posla... u kutiji i nešto ecca za motor i kabinu
Sve u svemu lepo sam se zabavio.

Boje gunze, lakovi gunze, dekal fix vallejo, dekali su perfektni, odavno nisam radio sa boljim, legli prelepo, vidi se i na slikama
Obratite pažnju na raspon krila.. ludilo... prelepo ružan avion hehe
Imam i slike u radu, da se vidi dosta bogat kokpit i unutrašnjost (samo ako ih nađem)

Evo i slike

















A ovi su se sretali , zajednička slika sa ljutim protivinikom Cr 42





Ali raspon krila...

Ocene i kritike
Uvažio sam kritike i sada sam se dosta pomučio da fotografije budu bolje, nadam se da sam uspeo

Pedja

Svaka čast za izbor teme i za rad, odlično.  :god
Posebno volim ove britanske 'tice izmedju ratova, k' o da su ih kovači pravili. Odvratno lepi rekao bih.

Warhawk

Pridružujem se "svakačastovanju", retka ptica u našim policama.
Egzotika avion + egzotika šema bojenja - milina!

Fotke su takođe dobre i lepo kadrirane

Quote from: krajton on 02-03-2019, 20:35:52
Avion je sa svojom geodetskom strukturom i konstrukcijom poslužio za kasniji projekat kompanije vickers za njihov wellington

Da je Velzli bio "vežba" za Velington, jasno se vidi po tome što nisu znali kako će bombaluk uticati na geodetsku strukturu, pa su mrtvi 'ladni bombaluk podelili i izbacili u te gondole na krilima.
Posle su videli da je struktura dovoljno čvrsta, pa su je na Velingtonu prekinuli da bi dobili kršteni bombaluk.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

flanker

Izuzetno je lep u svojoj ružnoći. Izgleda kao da su spojili dva trupa i uštedei na krilima i motoru.
Pedantan rad.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Sandman

Koliko je ružan avion da ga prosto zavoliš na kraju!  :D

Sviđa mi se šema farbanja i prljanje. Koje si boje koristio za njega?

Jovac

Sjajna egzotika. Sviđa mi se . Ovo se ne viđa često. :cheers :cheers :cheers

krajton


anki

Odlican izbor i sjajan rad. Bas po mom ukusu. Valomi traze da se maketarski poradi na njima i ko voli to uziva. A htedoh i da priupitam za te cudne "dopunske rezervoare" i di ga je bomboluk ali me Warhawk prosvetlio.

mutayu

Odlican rad ali i odlican izbor teme. Tokom rata na tom podrucju je bilo dosta bombarderskih a bogami i lovackih dejstava. RAF je bazirao blizu mora u bazama Port Sudan i Wadi Gazouza, kao i u untrasnjosti. Izmenjalo se nekoliko jedinica sa dosta tipova aviona u zanimljivim semama. O Italijanima da ni ne pocinjem... Na taj stari aerodrom u Portu je i Tito sletao tokom svoje posete Sudanu.
Pravi maketarski mini raj!

Lanmi

Prelep avion i vrlo si ga lepo uradio. Nemam mnogo sta da dodam, vrlo mi se svidja farbanje, prljanje sa merom jasno se vidi sa kakvih površina je uzletao. Ovo je biser svake kolekcije.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

mos

Sjajno!!!! Nisam znao za ovaj komad, bas prava egzotika! :cheers

djos & filip

Retko se ova letelica vidja uradjena.
Svaka cast na radu, Valom nije bas lak za rad, ali si ga lepo odradio.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

spatz

odličan svaka čast imam oba od matchbox-a eksperimentalni sa produženim kapotažom i ovaj.Nekada je bilo pojam nahvatati ovu ticu dok ga je radio matcbox.

krajton

Ovo sam samo našao od slika, pao fabrički reset i samo ovo preživelo
Hteo sam da kažem da vredi čovek da se pomuči, lepo ispadne na kraju



Hvala drugovi na komenatarima
pozz