srpski T-55A,rat na Kosovu 1999. 1/35,Tamiya

Previous topic - Next topic

iguanac

Kao sto rece zli Vuk, za uprtace:
kozni uprtaci su bili u upotrebi intenzivno, isti takvi, ali zeleni i plasticni (zvali smo ih "rumunski") su takodje bili u upotrebi, ali redje. Poslednji, NATO, neznam jesu li se koristili u to doba - mozda u jedinicama koje su imale prioritet - 72. ili 63. brigada.
Uniforme - M89 i M93, ali i SMB za rezerviste. Beretke su se nosile, a i slemovi. Nije bilo titovki. Slemovi su bili standardni JNA, a kevlar M97 vrlo retko u upotrebi, mada su bili korisceni.
Borbeni prsluci - koliko znam policija ih je koristila (oni sa linka...) kao i neke spec jedinice, dok je ostala vojska uredno nosila ranac, RAP itd....
Cizme su bile standardne JNA double buckle, mogu se naci u setovima US padobranaca ili pesadije sa kraja drugog svetskog rata.
UCK - svasta mozes da im stavis, takodje, nosili su VJ uniforme, US, Nemacke, crne.... Pogledaj slike Rona Haviva, tu se mogu videti neki UCK...
Sto se tice tregera i uprtaca tice - nisu postojali crni, barem koliko ja znam.

Prsluci - ja sad nemam sliku, ali medju prvima u upotrebi, pre ovog maskirnog, bio je prsluk SMB sa po dva okvira sa svake strane, nakrivljeni, oblika okvira za M70, sa po nekim dzepom iznad. Ledja su bila mrezasta, ali puna, ne sa onom pertlom i steznikom.
Marko
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

razoxx

Sto se tice uniforme,sve jedinice osim pesadije su nosile uniformu "93"ku...znaci bile su potpuno nove ,cak i maskirne body potkosulje....opasaci plasticni NATO,pancir prsluk sa kevlarskom plocom pozadi i napred i male ploce oko vrata i oko intimnog predela

Ne bih smeo da ti stavim slike...ipak su slikane u nedozvoljenim podrucijima
jedna zanimljiva fency stvar je da smo maske za gas stavljali oko noge ...na butinu...bile su lakse za uzimanje i nisu smetale ispod ruke

Na panciru ko sto rece iguanac imas sa strane otvore za okvir,mislim dve po strani...
Cizme smo imali od vojne policije,ali je to bila varijanta da se snadjes...mnogo udobnije od obicnih....u zimskoj varijanti vetrovka je imala i krzno oko vrata

drazen

Nadam se da ce ovo malo pomoci








Oruzane snage Srbije





siptarski terorisri

BigBadWolf

Quote from: razoxx on 11-09-2007, 12:06:21
Sto se tice uniforme,sve jedinice osim pesadije su nosile uniformu "93"ku...znaci bile su potpuno nove ,cak i maskirne body potkosulje....opasaci plasticni NATO,pancir prsluk sa kevlarskom plocom pozadi i napred i male ploce oko vrata i oko intimnog predela


Jel to mislis na redovnu vojsku?

razoxx

Pa da na redovnu....osim nekih specijalaca koji su se tu pojavljivali i nestajali....i rezervista koji su uvek trazili neku rakiju ::) ::)

chemical_ali

hvala svima,sve ove informacije puno pomažu,sad kad završi ispitni rok radit ću srpske mup-ovce u ljubičastim maskirnim u niformama pa ću ih okačit ovdje.inače gledajući slike vidio sam da su najčešće oni imali maslinaste platnene tregere i nato opasače pa ću ih tako i obojati,sinoć sam improvizirao nekoliko zolja u 1/35 pa će imati na leđima zolju jedan ili dvojica.za teroriste će biti dosta improvizacije,ali vrijedi se potruditi.

još nešto-tiger stripes maslinasta uniforma kakvu je koristila VRS najčešće i SVK ponekad,te kakva je mogla biti viđena kod pojedinih oficira JNA pri borbama oko dubrovnika 1991 nije korištena na kosovu od strane VJ?
ne znam službeni naziv te uniforme ali znam da je bila jako rasprostranjena u VRS i SVK pa me zanima dal ju je koristila i VJ na kosovu 1999?

milanco

#21
Ajde neka neko kaze koje boje da smuckam da bih ofarbao motku koja je okacena na tenk i da li su tu motku imali i Iracki tenkovi :D
Hvala unapred
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Profa

Quote from: milanco on 17-09-2007, 17:09:56
Ajde neka neko kaze koje boje da smi=uckam da bih ofarbao motku koja je okacena na tenk i da li su tu motku imali i Iracki tenkovi :D
Hvala unapred

Motku? Koju motku?  ??? Imas balvan za izvlacenje (dark earth, dark wood...), antenu (smb = boja tenka)... Jedina prava motka je bio cistac cevi - 4 drvene motke koje se usrafljuju jedna u drugu, sa cetkom na kraju. Ovo je bilo uglavnom crno i stajalo u RAP-u... Budi malo precizniji, molim te  ::)
Bogu fala što sam Lala! :)

milanco

#23
na balvan sam mislio hvala za odgovor ;D :D :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

chemical_ali

Quote from: milanco on 17-09-2007, 17:09:56
Ajde neka neko kaze koje boje da smi=uckam da bih ofarbao motku koja je okacena na tenk i da li su tu motku imali i Iracki tenkovi :D
Hvala unapred

balvan na tenku mora biti jako svijetle,skoro sive boje,vidio sam na HV tenkovima na snimkama iz rata da su balvani uvijek bili svijetli,tamna boja djeluje nerealno i plastično.iračani su balvane samo koristili na T-72 tenkovima,na T-55 i TYPE-69 nikad.