"Grad" BM-21,Zvezda 1/35

Previous topic - Next topic

Pegi

Maketa je vredna divljenja , ne zbog toga sta predstavlja vec zbog broja delova koji je cine i na koji je nacin uradjen rasklop.Da se razumemo , sve je savrseno odliveno i sve se uklapa bez greske , ali... Sastavnica je takodje prica za sebe . Dobar deo rada sam proveo na netu trazeci tehnicke crteze pravog vozila. U nekim fazama sastavljanja moze se i zaobici sastavnica , kao sto je slucaj sa kabinom i unutrasnoscu vozila sto sam i prikazao na fotkama. Kabina se satavvi , ofarba i onda se unutrasnji deo koji se takodje ofarba samo ubaci unutra odole. Zvezda to nije tako zamislila .Ovo je jedna od onih gde ne  znas sta sastavlja dok ne dodjes skoro do kraja. Sve je totalno rastureno i kako se privodi kraju dobija konacni oblik i izgled. Farbanje je jednostavno , crno i zeleno i samo pici. Uzivancija !














Ovo nije moje podrucje ali izgleda jako kvalitetno zamisljeno I sprovedeno.

Зоран 1962

Срећан рад!Биће интересантно пратити напредак :super

Pegi

Nazire se konacan izgled ove makete. Zvezda je ovo uradila vrhunski nema sta. Mozda kada bi samo malo pojednostavili rasklop i  uradili jasnije sastavnicu.







Sandman

Pregršt detalja, deluju dosta dobro sa slika.

dragan_mig31

Odilcno ti ide.Ovo je jednostavno must have :)

Pegi

#6
Koristio sam Valejo boje , Nato crna , Ruska zelena i crni prajmer. Prajmer  je ostao kao osnovna boja  u kabini  koja je puna detalja ali se nista ne vidi i nema potrebe detaljisati.  Deluje malo haoticno ali u ovoj fazi , kada se boje osuse sastavljanje ide na lego fazon. Nema potrebe za previse lepka. 







medico

nije moj fah....ali izgleda impresivno !
Zvezda pogađa u metu ....makete dobrog klaliteta i uklapanja po pristojnim cenama  :super

Cobra

Ekstra si uradio nema sta. Svidja mi se GRAD moram ga uzeti samo me je malo plasio broj delova ... po tvojim slikama deluje jednostavno  :hahaha

dragan_mig31

Odlican je.Kakve su ove valejo boje?Razmisljam da uzmem ovu rusku zelenu.Koliko se dugo susi?Kako se prska?

Pegi

Delova ima dosta ,  mislim da je oko 450 sto je za stotinak vise od Trumpeterove makete. Da je sastavnica preglednija i jasnija sve bi bilo ,lakse. Deluje jednostavno sada na kraju . Sto se Valejo boje tice ja je nanosim uvek na crni prajmer i odlicno pokriva. Uvek dodam par kapi razredjivaca , bolje se prska.Susi dosta brzo ali da bih bio siguran da je potpno suvo , uvek ostavim preko noci.


Зоран 1962

Одлично!Делује веродостојно.Свака част!