F-117A Nighthawk ''Vega-31'', Hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Da nastavim sa svojim obelezavanjima raznih dogadjaja... Ovaj put F-117 koji je oboren na danasnji dan 1999. Godine I pao u sad avec cuveno selo Budjanovci nadomak mog rodng grada, pa kako je u pitanju ''zavicaj'' ova maketa je prosto nesto sto je ''must have''. Sam dogadjaj je svima verujem veoma dobro poznat pa ne bih ovom prilikom previse o tome, dakle, ovaj avion F-117 sa oznakom Vega 31 je oboren od strane 3 diviziona 250 puka PVO VJ u vecernjim casovima 27.03.1999. godine. Maketa je Hasegawina, uklapanje nije bilo lose. Delovi su izliveni u crnoj I beloj plastici a moj utisak je da su delovi od bele plastike bili krtiji I problemi koje sam imao su se pojavili zbog lomljenja nekih of tih delova. Znam da ima mnogo nedostataka na maketi, ali ako je opradanje, zurio sam da je zavrsim na danasnji dan pa I nije bilo previse vremena. Boja Mr Hobby I Balkan Models dekali


















I za kraj zajednicka sa oborenim Sea Harrier I F-16


Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...



milan78

Kucke agresorske...... Prvi po suntavilu!Elem, odlican najthok... Neotporan na Nevu. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

zivorad

#4
Quote from: milan78 on 27-03-2019, 17:46:55
Kucke agresorske...... Prvi po suntavilu!Elem, odlican najthok... Neotporan na Nevu. :cheers
[/quote

Nevu ili Grofa  :think              Inače lepo uradjena maketa    :bravo :bravo :bravo    najružnijeg aviona ikada     :cry :cry :cry

barbarossa

super maketa, jedino bih dao zamerku na finis, malo mi se cini sjajniji nego sto su bili u prirodi

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

djos & filip

Odlican!
Spremam se da uradim istu grupu...samo fali vremena...:)
Svaka cast
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Tomcat

#8
@djos & filip

Sa seta su jos ostali jedan F-16 i A-10 koji su isto u planu... Mada razmisljam i o onom Etendard IVP pogodjenom 1994, samo sto nikako da naletim na neki set za preradu obicne Heller makete u taj izvidjac... I naravno, ostaje zal za maketom oborenog Miraza
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Heller ima tu maketu bez da preradjujes.Jedino dekali ti trebaju.
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Siguran si? Negde naleteh da treba dorada... Dekali postoje
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

AcaDinic

Najružnija "stvar" što je ikada letela.
Ne zameri.
Svakako odličan rad, bravo!
:cheers