Italeri F-111 Aardvark 1/72

Previous topic - Next topic

Orlo

Predstavljam vam Italerijevu maketu F-111A Aardvark, bombardera a opet oznake kao da je lovac. Procitao sam podatak da je imao najamnju stopu padova odnosno kvarova sto je interesantno s obzirom na pokretna krila.
Maketa je super za rad nije predstavljala neku posebnu muku, nema mnogo delova, jedino sto mi se ne svdija jeste taj spoj trupa i nosnog dela ali ni to nije strasno. Dekali su takodje bili odlicni, ali ih nema mnogo nazalost.
Prema sastavnici ova verzija nije imala rezervoare medjutim sa unutrasnje strane krila postoje jedva vidljive rupe koje sam ja probusio i dodao jos jedan par nosaca (kojih je bilo i koji su visak po sastavnici), tako da ih ukupno ima cetiri. Rezervoari su dodati sa A-10, a Eduard zoom set je okitio malo kabinu, sedista i zadnji deo.
Boje su Revell, kao i lak.

Na maketi i dodacima se zahvaljujem Zivoradu, a na rezervoarima Milanu (milan78)!  :cheers :super














anki

Nije moj fah ali cini mi se da je maketa cetkarena pa se zato javljam. Vidim da pati od vidljivih poteza cetkicom pa zato savet. Ako su u pitanju Revel enamelke koristi original razredjivac i dobro razredjenu boju u vise slojeva sa minimum 24h susenja izmedju i bice mnogo bolje. Jos ako uzmes sprej bocu za lakiranje ((koristim Dupli Color sjajni i mat, oko 500 din boca i imas za puno maketa) povrsina ce biti potpuno ravna bez poteza cetkice. Samo napred, cetkarenje je cisto uzivanje