1:72 LM Soko IJ-22 Orao

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Jos jedan orao za manje od mesec dana.Dobro poznata liksova maketa.Ovoga puta konvertovao sam ga u izvidjaca.Iskoristio sam krila i horizontalce od orlove ranih serija.Doradio sam kabinu.Ugradio iglu mesto pitocev.Najveci problem je bilo popuniti sve rupice od mehurica.Dok to nisam uradio nije moglo dalje.Uradio sam brkove.Aerodinamicke ograde na krilima.Dporadio sam i trap.Boje su tamiya i MM.Dekali iz viskova.

















milan78

Odlican orao kao i uvek!!!  :cheers
Instagram-Peacockscaleworx


anki

Sada bas razbijas rezince. Bravo! Sta ti je materijal izbora za punjenje cuvenih horor rupica. Super lepak, akrilni  ili klasicni git, neki surfacer ili nesto trece?
Na zalost imam par primedbi: donjake suvise vuku u sivo. Morale bi da budu plavlje . Mozda je i zbog svetla ali ipak mislim da fali plava u miksu. Drugo je ugao i duzina nogu glavnog stajnog trepa. Nekako kao da su predugacke  i prevertikalne. Mozda su delovi takvi, ne znam, ali cuce nekako cudno.
Na kraju jos jednom divljenje kako si sredio i uglacao rezin. Znam iz licnog iskustva koliko L&M  makete znaju da budu "izresetane" sitnom sacmom a onda kad krenes da punis rupice i smirglas otvore ti se nove pa se izgube povrsinski detalji.... Sa tim si se izborio za cistu desetku!

dragan_mig31

Hvala ti Anki.

Koristim superlepak.Ponekad kad je rupa prevelika onda ubacim razvuceni spru pa zalijem superlepkom.Pa koristio sam tamiya white putty.Pa tamiya epoxy quick setting.Pa onda za kraju surfacer 500 razredjen nitrom i presprican u 4-5 slojeva.Pa nakon toga fina smirgla pa rezenje i rivetiranje.Velike muke ali nazalost nam nema druge.Nema bolji orao i nazalost ga u doglednom vremenu nece ni biti.Inace u pravo si za trap.Stoji previse visoko.Nisam hteo da mu kratim noge posto je rezin jako krut i bilo mi strah da ne slomim u nekoliko delova.Kad sam busio noge da bi ubacio zicu kao ojacanje da bi tockovi imali na stas da se oslone i uhvate onda sam imao situaciju da mi rezin popuca u nekoliko delova pa sam to jedva sastavio.Sto se raf blue tice to je MM pru blue iz bocice.Mozda je do slike ali uzivo bas izgleda plavo.Ista pru blue koju sam koristio do sada.