Spitfire Mk.Vb "SLOVENAC" Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav svima
jos jedan Spitfire u nizu...
Nisam bas zadovoljan krajnjim rezultatom ali nekako mi ovi Italeri kalupi nikako ne leze, ali na kraju...lici na spitfire.
Sto se tice radas, dopradjeni detalji u kabini, oznake Blue Rider, boje ModelMaster, wash i weathering, Tamiya...
Nadam se da ce vam  se svideti Slovenac.
Veliki pozdrav














Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Gojko91


blaza

Evo i ja da se prijavim i meni se bas svidja!  :cheers

Dejan68

Bez obzira što je Italeri, odradio si lepog "slovenca"  :bravo.
Kako su se pokazali dekali? Znam da su Blurider ali verujem da nisu baš "mladi",  pa odatle i pitanje.  :think

djos & filip

Hvala svima na komentarima, nije vau ali lepo ga je imati :).
Blu Rider dekali, kao sto vidis su omaseni -van registra, moglo je da se sredi bojom...ali....jednostavno kao sto rekoh nije mi bas legla maketa.
Stari su preko 10 godina, zalepili su se ok ali pri upotrebi humbrol decal setting solucije su popustili sa bojom, crvena je pocela da se razliva :(
Ali na kraju kao sto se vidi da se izboriti sa tim.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......


Roberto

 :god

Spitfire MkVc RAF 352 Sqn X ES527 Canne Italy 1944.

TKO MAKETARI TAJ VRIJEDI, KO NE MAKETARI TAJ NE VRIJEDI   ;-)

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Jovac

Dobro je to. Bitno da je maketa u polici. Od tog palamuđenja i doterivanja i dograđivanja nema rezultata. Bitno samo da se radi . Pozdrav. :cheers :cheers :cheers

anki

#10
Lepa omiljena domaca tema. Cestitam.

Roberto ta slika je po meni pogresno potpisana. To krilo je B tipa! Naime  kapljasta oplata topa na gornjaki krila je  suvise prema izlaznoj ivici za C i manja je a i ne vidi se onaj karakteristican poklopac otvora za krupno kalibarsko  oruzje pored topovske cevi na napadnoj ivici. Domaci izvori takodje identifikuju ovu masinu kao Vb i cak se zna da je do kraja septembra 1944. predata Italijanima jer je 352. unificirana na Vc.
Quote from: Roberto on 29-04-2019, 09:10:49

Spitfire MkVc RAF 352 Sqn X ES527 Canne Italy 1944

gorcha7

Lepo,ali ima jedna greska,a to je Blue Rider-vi dekali SLOVENEC su crni ali na spitovima NOVJ-a su CRVENO ispisani na Vokes filterima,tako da SLOVENEC treba da bude ispisano crvenom bojom.

djos & filip

@gorcha7
Hvala na napomeni, video sam na dekalima Balkan Models-a da su crvena slova ali....Osvetnik V ofanzive ce biti crven :)
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......