Mig-21MF u 1/32 JG-1 "Fritz Schmenkel" Prva PVO i RV divizija bivšeg DDR-a

Previous topic - Next topic

NK

Pošto postoji interesovanje oko izrade problematičnog Trumpeter-ovog miga-21 odlučio sam da vam pokažem ceo mukotrpni proces izrade koji je sa većim prekidima trajao skoro 3 godine. Prvenstveno je trebao da bud Mig-21MF JRV. Međutim jedan doktor za kog pravim avione u 1/32 je hteo da mu ovaj avion odradim u bojama bivšeg DDR-a.




čak i kod resinskog kokpita od "Black Box-a" neophodna je dorada detalja ... :deadhorse













ovako inače izgleda kokpit miga-21MF











tipična kokpit boja miga-21, sopstvena mešavina Revell Aqua boja ...












i naravno sedište KM-1 od Quickboost-a




boom.boom

Uf druze ovo sam cekao :love :bravo! Kaci sto vise slika! A kokpit je odlican, posebno mi se svidja sediste! Pratim sa uzivanjem... :o!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Miroslav Š.

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

NK

Drago mi je da vam se sviđa proces izrade. Nadam se da će na osnovu mog iskustva oko izrade ove makete drugima posao poći lakše od ruke. Ali šta je tu je, tj. bilo je.  :deadhorse

Evo i dela oko izrade izduvnika. Dosta sopstvene improvizacije oko unutrašnje obloge, izrade lamela turbine itd.

ovako izgleda original



a ovo je moje rešenje

oblaganje unutrašnjeg zida pomoću 0,5mm plastike



nove lamele turbina u sopstvenoj izradi + Eduard-ov eceraj



talasasti reflektivni lim izrađen od aluminijumske folije, pomoću štapića za uši i dve burgije







druga, tj. prednja obloga u sopstvenoj izradi pomoću plastike i šablona za krugove (fiksiranje tokom sušenja)



i onda sam izduvnik pomoću Eduard-ovog eceraja





i aluminijumska folija



pa malo bojice





i onda turbina može da se pokrene