MIG-21 PFM Eduard 1/48

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Ovo je verovatno najkvalitetnija maketa koju sam ikada radio. Sklapanje fenomenalno, ni trunka gita nije bila potrebna. Profi pack jednom recju. U kabinu stavljen eceraj.
Odlucio sam se za vijetnamsku verziju jer mi se sema farbanja mnogo svidela. Eduard je dao semu farbanja u sastavnici kao srebrnu sa zelenim flekama, ali sam ja kopao po netu i nasao fotografije istog aviona gde se jasno vidi da je avion ofarban verovatno svetlijom zelenom sa tamnijim mrljama.
Koristio sam Vallejo boje odozgo. Air brush je kineska kopija Fengde, dizna 0.3 mm. Imam kompresor friziderski bez regulatora pritiska, duva konstantno vazduh tako da sam morao da vodim racuna da lepo razredim boju i da imam mirnu ruku. Odozdo je srebrna AK u tubi naneta cetkicom.














milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Miha


iguanac

Boj ne bije svijetlo oružje, no srce u junaka!
svaka čast!
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Miroslav Š.

#4
Ti kao izdanak ,,zrenjaninske maketarske doline" nisi ni mogao drugačije od odličnog!
Milina za gledanje :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

AcaDinic


Зоран 1962

Odličan rad i lepo farbanje.Radio sam ga kao naš JRV 719,u eksperimentalnoj šari.Odlična maketa.

flanker

Sudeći po dostupnim slikama, to bi bio jedini PF koji je imao i svetlo zelenu, jer svi ostali su bili metal sa zelenim tufnama na gornjoj polovini.
Što se tiče kormila vertikalca negde sam našao da je ono svetlije zbog odbljeska sunca.
Ne znam koliko su nosili radrske Atolke, uglavnom su to bile obične IC varijante.
Inače pri kraju rata su 21ce uglavnom korišćene za lociranje bombardera radi navođenja raketa SA-2. Zato su jedan ili dva bila oborena repnim topovima B-52.
Lep i pedantan rad.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

mutayu

Odlican rad! Ako smem da primetim, oznaka bi trebala da bude PFM a ne PMF ?!

YU-DFY

QuoteŠto se tiče kormila vertikalca negde sam našao da je ono svetlije zbog odbljeska sunca.
Nasao sam i ja taj text i tu polemiku. Medjutim, fotografija na ovom linku https://forum.largescaleplanes.com/index.php?/topic/35812-vietnamese-mig-21-markings/page/2/ prikazuje jasno da je kormilo pravca na ovom avionu bilo srebrne boje.

QuoteAko smem da primetim, oznaka bi trebala da bude PFM a ne PMF ?!
Smes da primetis  ;) Ispravljeno i hvala na ispravci.

Goran A.

MiG na slici izrulava i skreće desno, zbog toga ima otklon kormila u istu stranu jer otklon pedale određuje koji će točak kočiti i tim usmeriti avion.

Ovakav odbljesak sa kormila može se često videti i na slikama naših MiG-ova. Zato i ja mislim da je kormilo ipak obojeno.

Dragan

A mozda je na pravom avionu kormilo pravca zamenjeno novim u NMF boji na koje su na brzinu nanete tamnozelene mrlje, ili je kormilo sa sve nanetim flekama uzeto sa drugog aviona; ocigledno je da se fleke na kormilu "ne gadjaju" sa onim na vertikalcu.
U svakom slucaju, ovaj detalj ne umanjuje kvalitet odlicno uradjene makete!  :god   :super
:cheers