Revell F-16 AM 1/72 Rumunsko vazduhoplovstvo

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima evo jedan f-16 od mene.U pitanju je Revell maketa kutija MLU sa svim svojim manama i vrlinama,nije losa ali treba da se malo pomuci doduse nista strasno ali ima posla.Vrlo malo sam poboljsavao samogradnjom,tipa izduv pito pojasevi itd.Boje kompletno vallejo izuzev izduva koji je tamiya enamel i za canopy tamiya smoke.Dekali su Model maker i jako su dobri,u rangu sa Cartograf.Sema mi je medju top 3 za f-16 kako je zovu Karpatski duh.Evo slika pa prosudite....



















Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Svidja mi se, neuobicajena sema i odlicna izvedba  :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


Nemanja99


blaza

Odlicno uradjeno, taj tamiya smoke bas lepo legao.  :cheers

milan78

#5
 Hvala svima kao prvo.Tamiya smoke da bi bio kako treba posle susenja canopy  potpiti u future/pronto... Kako ja to nemam potopio sam u humbrol clear.Posle sat vremena pogledah i nije se susilo ravnomerno, izgledalo odvratno.Onda sam sve skinuo i ponovio bez potapanja.Ok je ali moze bolje.
Instagram-Peacockscaleworx

blaza

Quote from: milan78 on 27-05-2019, 09:16:31
Hvala svima kao prvo.Tamiya smoke da bi bio kako treba posle susenja canopy treba potpiti u future/pronto... Kako ja to nemam potopio sam u humbrol clear.Posle sat vremena pogledah i nije se susilo ravnomerno, izgledalo odvratno.Onda sam sve skinuo i ponovio bez potapanja.Ok je ali moze bolje.

Iste eksperimente sam i ja radio sa gore pomenutim humbrolom i na kraju odustao. Kabine uglavnom samo dobro ispoliram tamiyom. Tonirao sam par puta poklopac kabine sa vallejo clear bojama ali u principu nisam bio zadovoljan rezultatima. Na tvojim slikama ovaj tamiyin smoke bas lepo izgleda. To sa prontom nisam pokusavao. Nedavno sam ovde negde video da se pominje bela boca sa braon cepom istog (pronto) ali mi se nije dalo experimentisati. Korisitim inace samo vallejo lakove.

Dragan

 :super

Mozda ce ovaj klip biti od pomoci:

https://www.youtube.com/watch?v=jRy23kThes8

Ovo je bio prvi koji sam nasao na JuTjubu, ali ima ih jos. Ne znam koliko si razredio Hambrolov lak; u jednom drugom klipu lik je lak dooobro razredio.
:cheers

milan78

Gledao sam drugi klip i ok je objasnio lik.Isprskas,osusi,Future ili pronto.Clear je "vec razredjen i spreman" jel tako?Vrlo cudljiva stvarcica je clear, zvanicni YT kanal humbrol izbacio klip gde ne treba da se razredjuje.Necu vise da experimentisem s clearom.
Instagram-Peacockscaleworx

blaza

Quote from: milan78 on 27-05-2019, 11:16:35
Gledao sam drugi klip i ok je objasnio lik.Isprskas,osusi,Future ili pronto.Clear je "vec razredjen i spreman" jel tako?Vrlo cudljiva stvarcica je clear, zvanicni YT kanal humbrol izbacio klip gde ne treba da se razredjuje.Necu vise da experimentisem s clearom.

Ja ga isto nisam razredjivao, nisam ni imao njihov razredjivac kada sam pokusavao da ga iskoristim za kabinu. Humbrolov (gloss) clear se inace super prska bez ikakvog razredjivanja i lepo i izgleda na maketi ali reaguje sa vallejo hemijom pa ga na kraju koristim samo za dodavanje sjaja na sitnim detaljima.

viper

odlično urađen i zaista ova šema farbanja na rumunima je odlična...

milan78

@blaza, apsurd reaguje i sa humbrol decalfixom.  :deadhorse
Instagram-Peacockscaleworx

Dragan

Zavisi koliko decalfix-a naneses. Ideja te corbice je da malo otopi glanc lak i tako "zalepi" i fiksira dekal. Ali, ako ga previse naneses onda otopi previse glanc-laka, ovaj pocne da se razliva ili se nakupi na ivici dekala...  :headbang

milan78

Zavisi od dekala.Ako su losiji onda mora da se ubedjujemo.Ako ne, kao ovi bude jako lepo.Svakako posle ide jos jedan sloj preko dekala pa upegla.Ali nekad me to nervira.
Instagram-Peacockscaleworx

NK

Ko bi rekao da Revell ume ovako nešto da izlije u plastici. Maketa je prelepo odrađena. Svaka čast!  :bravo :super