Dunav1255- Maketarsko takmicenje Novi Sad 21.3.2020.

Previous topic - Next topic

Pegi

Veliko mi je zadovoljstvo da najavim cetvrto po redu maketarsko takmicenje "DUNAV1255" , u organizaciji MKNS - IPMS Srbije. Vise informacija uskoro.


Pegi

Ostalo je jos tacno mesec dana do 4. maketarskog takmicenja Dunav 1255. I ove godine otvaramo Maketarsko -takmicarsku sezonu u Srbiji. Takmicenje ce se odrzati na istom mestu kao i prosli put , odnosno Pokrajinski Zavod za Zastitu prirode , Radnicka 20a. ili Prirodnjacki Muzej.Sve informacije mozete videti na nasem sajtu kao i na zvanicnoj fejs stranici MKMS-IPMS Srbija. Novosti vezane za takmicenje ce biti redovno azurirane i ovde na forumu kao i na pomenutom sajtu ili fejs stranici. Ocekujemo vas u dobrom raspolozenju i sa dobrim maketama i vidimo se u Novome Sadu.

http://mkns-ipmssrbija.com/danube-1255/




gemini

Još malo pa pregled vozila prije upotrebe i gaaaas!

Deranius


Pegi

Svako maketarsko takmicenje ima i svoju maketarsku berzu. Za sada su na Dunav1255 svoj dolazak najavili :

Aeropoxy Model Aviation
M-Hoby - Nece biti stand , moze se naruciti roba i preuzeti u NS
Bane Djeri-ZMAJ
Rade Ajdukovic
Fredi-E to je nesto novo
Flak Hoby-Stand ce biti na takmicenju ali se roba moze i naruciti sa njihovog sajta.

Ocekujemo jos neke drugare i kolekcionare  a ako neko zeli da prodaje makete neka nam se javi da obezbedimo prostor.

Vidimo se u NS

Pegi

Jos jedna prijava za berzu. Proizvodi firme NOCH. Kako mi je receno u ponudi su posipi(trave) , drveca, zbunja , rolne i svasta jos iz tog programa.

Pegi

Spremne su i nagrade. Neke od njih neka budu iznenadjenje.



Nagrada za Kup Kapetana Berica je tradicionalno plaketa , ali ovog puta smo resili da na plocoici ne bude ispisan  klasican tekst za cega se nagrada dodeljuje.
Naime , kada je u aprilu te ratne 1941. godine stigla depesa s pozivom na predaju broda i posade, Kapetan Beric naredjuje telegrafisti da posalje odgovor. Taj odgovor je ispisan na plocici Morzeovom azbukom isto onako kako je to poslato sa Monitora "Drava".



Deranius

Online prijave za ovogodisnje izdanje Dunava 1255 su dostupne na linku:

https://scale-modeling.com/en-US/Home/Details/33

U gornjem levom uglu birate jezik. Kada pravite nalog obavezno upisite mesto odakle ste i datum rodjenja, jer Vas sistem na osnovu datuma rodjenja ubacuje u odgovarajucu starosnu kategoriju.
Takodje kad napravite nalog makete stavljate na virtuelnu policu gde one ostaju zapamcene pa ih posle prijavljujete na takmicenje sa police. Takodje, posle Dunava te iste makete mozete prijavljivati i na druga takmicenja za koja se prijavljuje preko ovog sistema. Ukoliko ima nekih nejasnoca slobodno nas kontaktirajte.

Deranius

Nakon dužeg većanja, a u svetlu događaja u okolnim zemljama u vezi Korona virusa i maketarskih dešavanja doneli smo sledeću odluku:
Dragi prijatelji maketari,
Nažalost  zbog sveopšte situacije u svetu, pa i u Srbiji zbog širenja  Korona virusa,  prinuđeni smo otkazati, tj. pomeriti naše takmičenje za mart sledeće godine. Hvala vam na razumevanju.
S poštovanjem,
MKNS

anki

Naravno zal ali i jedina prava i idgovorna odluka koju ste u datim okolnostima mogli doneti. Sa moje strane naklon i postovanje organizatoru.
Pozdrav do sledece godine.

Pvkv

Da li ce takmicane mozda biti otkazano zbog koronevirusa? :(

Deranius

Quote from: Miloš Grgurov on 13-03-2020, 23:49:19
Da li ce takmicane mozda biti otkazano zbog koronevirusa? :(

Dva posta nize je napisano da je takmicenje odlozeno za mart sledece godine.

nesha

Čekaj, ako sam sad dobro razumeo, neće biti u subotu takmičenje? Jel su opet neke poplave ili šta? A onu tamo subotu?  ::)
:cheers


kru65mi

Organizatorima svaka cast na odluci - total respect
Kruno