K-141 Kursk 1/350 (Revell)

Previous topic - Next topic

BigBadWolf

Vrlo lepo. Koje su dimenzije ove makete?

Captain Tylor


milanco

UUUUUUUUUFFFFFFFFF podmornica uvek otkacim kada vidim nesto ovakvo ovo si fantasticno uradio :o :o :o :o :o :o :o :o
Ajde kazi neku rec o maketi kakav je odlivak, kako se uklapa da li se isplati da se uzima :D

Jos jednom sve pohvale :o :o :o
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

razoxx

Vidi se malo silvering oko dekala,kamo sloj pronta pre stavljanja istih

Ostalo je super

Pozz

Sandman

Kapetane, jako lep rad! ;)

shto reche Rale, malo se vidi silvering na dekalima, ali to na sledecoj maketi probaj samo da stavish malo Pronta ispod dekala, tj. nakon farbanja makete, lakiraj Prontom (ili gloss lakom) celu maketu, ili makar mesta gde cesh stvaljati dekale... na taj nachin u velikoj meri smanjujesh rizik od pojavljivaja silveringa ;)

Kursk ti je bash pedantno i precizno odradjen - kako si radio maskiranje ovog crvenog i crnog dela i samog pramca? Tamiya traka ili neshto slichno?

Si radio erbrashem ili chetkicom - deluje jako konzistentno ofarbano...  ::)

Super, super, nisam neki fan podmornica, ali bih Kursk rado uradio pre svega zbog njegove simbolike  :-\

Captain Tylor

Hvala na kritikama i savetima, izvinjavam se sto kasnim sa odgovarima.

Ovako, sve tri makete radio sam paralelno, tako da sto bi se pojavilo kao gresko kod jedne desilo bi se i na drugoj.
To vece kada sam zavrsavao makete morao sam zbog ostalih ukucana da zurim i pri tome me je jos i airbrus nesto zezao, tako da je ispalo kako je ispalo.
Silvering mi je izgledao ljuti neprijatelj. Svaku maketu izlakiram MM gloss lakom, pa zalepim dekale, pa ponovo gloss lak i zatim mat lak.
Odlivak je kvalitetan, ima dosta detalja, lepo  se uklapa i potrebno je samo malo gitovanja.
Maketa moze biti sa otvorenim vratima za lansiranje raketa i taj deo je dosta lepo uradjen, ali sam se odlucio za ovu drugu varijantu.
Maskiranje sam radio obicnom trakom koja se moze naci u svakoj prodavnici boja i lakova, bolje nisam nasao.
Sve je radjeno airbrushem, ali kao sto sam rekao to vece airbrush mi je zadavao glavobolje i nikako nisam uspevao da izvucem fine tanke linije.