Admiral Kuznetsov 1/720 (Italeri)

Previous topic - Next topic

milanco

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Sandman

mislim da su linije za sletanje aviona po palubi dekali  :-\

jedino shto mi mozda malo bode ochi su tragovi crvenkasto-braon spreja po komandnom tornju  ::) te delove nisi maskiao trakom kad si prskao boju? vidi ako mozesh to malo zafarbaj onom sivom u koju ide sam toranj.... to jedino malo kvari sveopshte dobar utisak!

avionchici su ti ispali lepo - jesi li dobi oi dekale uz njih? neshto mi se chini da Italeri daje i dekale za avione.... na kamuflazama aviona svaka chast - sad vidim da nisam jedini fanatik u mikroskali :D 0:) 8) jesi li dobio mozda uz maketu i koji Kamov helikopter za na palubu?  :-\

mozesh jedino nekom od tehnika blaaaaaaaagog prljanja da malo samo zaprljash avione kako bi izgledali malkice realnije - mozda neki lagani drajbrash ili lagani wash svetlom nekom sivom.... samo da se malkice istaknu oblici aviona....

naravno, ovo shto sam ti savetovao nije pod obavezno, nego ako ti se svidi mozesh da probash....

ajd samo nastavi, drago mi je da vidim da se ni brodarci ne predaju tako lako - bash si osvezio forum sa ovih par maketa ;)

pozz
S.

Captain Tylor

Paluba ima iscrtane linije za sletanje, ali ih nisam farbao vec sam iskoristio dekle koji dolaze uz maketu.
Sto se tice tragova cvenkasto-braon boje, to i meni upada u oci i ide na nerve, ali ispalo je tako jer nista nisam maskirao a airbrush nikako nisam mogao da nateram da daje fine tanke linije. Gledacu da to ispravim cim nadjem malo vise vremena. Maskiram jedino kada farbam vece povrsine i moram da izvucem duge prave linije, inace airbrushem uglavnom radim slobodnom rukom bez maskiranja.
Avioncici su dugi oko 2,35cm a siroki oko 1,8cm. Dobijaju se i dekali za njih, imam u planu da ih zalepim ali trenutno za to nemam vremena. Uz maketu ne dolizi ni jedan helikopter, sto je steta, ali mogu jedan pozajmiti sa Moskve. Posto sam pocetnik ne bi da se jos uvek upustam u te tehnike prljanja.
Inace, uglavnom sastavljam avione i ovo su mi prve makete brodova.