AMMO by Mig Jimenez 1/72 T-54b

Previous topic - Next topic

Sheol

Dobio sam maketu od proizvodjaca i resio da je odmah uradim iako retko radim 1/72.
MIG je uradio prvu maketu u svojoj produkciji skoro pa besprekorno. Rasklop je odlican, detalji su odlicni i veoma jasni za ovako sitnu razmeru. Jedini problem su mi zaista presitne gusenice koje su link and lenght. Iako postoji sablon u samoj kutiji po kojem se gusenice sklapaju imao sam problem da ih sve lepo uklopim jer su izuzetno sitne i osetljive na isecanje sa rama i lepljenje. Sama plastika je uradjena skoro pa identicno kao Takom plastika. Maketia koju sam uradio bez koriscenja trunke bilo koje vrste putty. Ako MIG ovako nastavi ostali proizvodjaci imace dosta jaku konkurenciju.
Gunze, Vallejo i Mig boje, AK washevi i pigment sa Abteilung 502 uljem.
Odabrao sam da oznake bude NVA iz 1972. godine, posebno zato sto je masina oznacena imenom cuvenog vijetnamskog cara i generala Quang-Trunga.
Uzivajte i komentarisite  :cheers






















milan78

Gde ovaj photobucket na sred slike se namesti?  :headbang
Instagram-Peacockscaleworx

Sheol

Quote from: milan78 on 04-07-2019, 19:50:47
Gde ovaj photobucket na sred slike se namesti?  :headbang

Moze li da otvori u Photobucket, bez watermarka?
Ili dakacim ponovo :-) 

Sandman

Klik na sliku ovde na forumu otvara sliku na tvom Photobucketu - kad se tamo uradi desni klik na sliku ima opcija "Open image in new tab" - ovo otvara sliku u punoj veličini bez watermarka...

Inače, lepo urađen T-55 - kako si radio efekat drveta na balvanu na zadnjem delu?

Sheol

Quote from: Sandman on 04-07-2019, 21:19:38
Klik na sliku ovde na forumu otvara sliku na tvom Photobucketu - kad se tamo uradi desni klik na sliku ima opcija "Open image in new tab" - ovo otvara sliku u punoj veličini bez watermarka...
Cim sednem za racunar sredjujem nesporazim sa Photobucket :-)


Inače, lepo urađen T-55 - kako si radio efekat drveta na balvanu na zadnjem delu?
Balvan je uradjen bez ijedne teksture, prevario sam se pa nisam na vreme presao testericom da napravim malo vestacke površine. Obojio sam Vallejo old wood kao osnovu, zatim sam presao filterom za drvo od Ak i presao nasumicno sa Ak washem za drvo. Na kraju sam uzeo uljanu sienu i cetkicom izveo promenu boje i napravio jos jedan sloj senki.