F-14B Hasegawa 1/48 VF-74

Previous topic - Next topic

viper

Maketu sam uradio 2017. god,
Koristio sam odličan Airesov cockpit, koji je malo teže uklopiti, ali kada se to uradi  izgleda odlično.
Mlaznice su takođe Airesove i uklapaju se bez problema.

Decali su Fightertown. Veoma su dobri, ali su fulili sa ovim zvijezdama na trupu.
Boje su Gunze mr hobby, mr color , Model Masters (Fs 25237, koja je veoma tačna) , Humbrol i Alclad.
















Tomcat

Odličan! Kakvi su utisci? Na sta treba obratiti paznju? Ja imam zapocet jedan njihov u 48 i jos nekoliko na cekanju pa da se raspitam :-)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

viper

Hasegawa je odlična, obzirom da je stara 32 godine.

Bitno je da neradiš po sastavnici. Ako radiš kokpit iz kutije onda treba obratiti pažnju na one tokutaste dijelove što idu na bočne konzole,
na donjem dijelu trupa postavi one uvodnike zraka  da sve lijepo upaše  pa tek onda nalijepi onaj dio uvudnikazraka  na koje idu lopatice kompresora.
Potrebno je uraditi nešto slično kao na ovom linku

http://www.hyperscale.com/features/2001/f14constructiondwa_3.htm

Međutim ja sam prvo zalijepio ovaj prednji dio trupa na gornji dio zadnjeg dijela trupa , pa tek onda donji  dio , na koji sam prethodno zalijepio uvodnike zraka.

Imam par dobrih linkova oko satavljanja 48-ce pa ću ti ih poslati za 15-tak dana jer ne znam ih napamet a nisu mi na ovom računaru.


Tomcat

Aha, pa koliko te razumem, to si manje vise iste fore kao kod sastavljanja njihovog F-14 u 1/72
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

viper

Da , i kod 72 su slični problemi.

flanker

A ovaj ti ne valja, bez veze je...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.