Revell 1/72 Dassault Mystere IV A "Patrouille de France"

Previous topic - Next topic

Sandman

Maketa koja mi je dugo stajala sklopljena, čekajući na momente inspiracije za farbanje, pa se eto konačno smilovah da je privedem kraju...

Boja metala je Gunze metalajzer Aluminium, dok su nosni prsten i četvrtasti paneli na trupu Chrome Silver (trebalo je da maskiram taj panel za preshading ali sam ga radio freehand pa je ispalo mekanih ivica).
Plava je Gunze H25, crvena i bela takođe Gunze.
Poklopac kabine namerno zatamnjen prskanjem Tamiya Smoke sa unutrašnje strane u više slojeva...

Preshading rađen inverznom tehnikom - po sredini panela sam prskao crni surfejser kao podlogu za aluminijum, dok sam za ove Chrom Silver površine koristio Tamiya Gloss Black.
"Wash" urađen grafitnom olovkom, obzirom da je maketa sa panelizacijom u pozitivu - iz nekih uglova se vidi iz nekih ne zbog boje metala, ali taman kako treba :)

Sve je proteklo manje više sasvim fino, sem momenta maskiranja dielektrik panela na vertikalcu, gde mi je Tamiya traka povukla već nalepljeni i prelakirani dekal preko trobojke :(

Podlogu sam napravio od komada šperploče, i letvica od balze + statička trava...























...a mora da se ispoštuje i Kingstonče!  ;D


medico

Srki, ovo izgleda fantastično !!!

Lep avion i atraktivno farbanje, čisto i pedantno kako i treba za eksponat. odlično si pogodio i nijanse dekala sa bojama na krilima , nadam se da je trobojka na trupu dekal !? Podloga je prica za sebe ....izgleda vrlo lepo ! kako ti rafbao drbo ? neki bajc ili ...

Sandman

Quote from: medico on 18-07-2019, 22:39:54
Srki, ovo izgleda fantastično !!!

Lep avion i atraktivno farbanje, čisto i pedantno kako i treba za eksponat. odlično si pogodio i nijanse dekala sa bojama na krilima , nadam se da je trobojka na trupu dekal !? Podloga je prica za sebe ....izgleda vrlo lepo ! kako ti rafbao drbo ? neki bajc ili ...

Hvala Aco :)

Crvena nije bila problem za pogoditi nijansu, a za plavu sam imao puku sreću da se Gunze H25 skoro 100% poklapa sa plavom na dekalima.
Da, trobojka na trupu je dekal, bilo bi previše i za mene da to farbam  ;D

Drvo na ivicama je balza koju sam "washovao" uljanom slikarskom Raw Umbra. Zemlju na podlozi sam farbao u par nijansi braon (što se sad više i ne vidi), a nakon lepljenja trave dodatno iznijansirao (i matirao) MIG pigmentima.

Inače, inspiracija za ovakvo postolje mi je bila ovaj "gate guardian" iz Nansija...

185 Dassault Mystere IVA French Air Force by Graham Tiller, on Flickr

dragan_mig31

E odavno nisam video ovako lepu dioramicu.Svaka cast.I avion i postolje izgledaju za 5.

Sandman


Jovac

Baš lepa ideja. Volim ovaj avion i mogu reći da je diorama izvrsna. Svaka čast za ideju. :cheers :cheers :cheers

djos & filip

10+ i za ideju a vala i kako si izveo sve ovo.
Iskreno ne volim avione na cackalicama, ali kad zanemarim ukus, rad je izvrstan
pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Sandman

Hvala na komentarima.

Ni ja nisam neki fan maketa aviona u letnom stanju, ali ona gore fotka me je kupila, a stajni trap na maketi je blago rečeno očajan (ovo je u suštini ipak prepak starog Matchboxa), tako da dileme nije bilo :)