UM 1/72 T-26 with turret A-43

Previous topic - Next topic

Sandman

Jedna lagana usputna maketa dok sam radio na ostalim projektima.

Sklapanje sasvim fino iako mnogi nemaju lepo mišljenje o kvalitetu uklapanja UM maketa.
Vinilne gusenice iz kutije sam zamenio UM setom "link by length", jer su vinilne bile skroz omašene sa detaljima, a i nisu mi ulivale poverenje u dugotrajnost.
Neki linkovi su oštećeni skidanjem sa rama jer su vrlo tanki i skoro je nemoguće da se prođe bez ijednog oštećenja.

Jedan ceo ram makete je imao neke čudne "ožiljke" sa jedne strane - kao da je neki vrući komad plastike legao preko delova i ostavio nasumične tragove (zaseke i ulegnuća).
Nije isključeno da su možda i one vinilne gusenice odreagovale sa plastikom jer su bile upakovane između spruova.
Deo oštećenja se vidi po dijagonali rešetke motora, na zadnjem delu hulla...

Mitraljez i cev topa sam zabušio, kao i far, kome sam staklo napravio od Kristal Kleara.

Farbanje Gunze akrilima, uz prethodno nanešen crni surfejser kao prajmer.
Prljanje - MIG pigmenti + gunmetal olovka...































Detalji...









Standardna sa "manekenom"  8)


Miroslav Š.

Bravo Srđane, odlična minijatura sa izuzetnim detaljima :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Sandman


Delja

Jako lepo! Ostecenja jedva primetna. To su Um vinil gusenice Koje jedu plastiku. Bez sloja superlepka ili laka za par meseci pojedu komplet tockove.

Sandman

Hvala Delja, na vinilke sam prvo i posumnjao jer je trag jedenja plastike krivudav, tačno nekako kako su gusenice bile raspoređene u kesici...