F-14A Tomcat, VF-1 Wolfpack, Hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Posle godinu dana opet Hasegawa F-14. Ovaj avion u low vis šemi predstavlja avion iz sastava jedinice VF-1 Wolfpack iz sredine 80ih sa nosača aviona USS Ranger. VF-1 prilično popularna jedinica u maketarskom svetu ali pre svega u originalnoj hi vis šemi sa belom bojom odole, a pošto se meni ta šema ne sviđa pa otuda low vis. Koristio sam Eduard zoom set i metalnu pito cev. Oružje iz viškova, boje su Mr hobby i AK interactive i odlično su se pokazale ali je lak "ubio" u dobroj meri musavost koju sam uspeo da reprodukujem, što mi se već dogodilo kad je lak isto tako umanjio motlinge na Bf109G pre par godina. Dekali su odlični DXM koje štampa italijanski Cartograf. Toliko

























Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

viper

prelijepo...

Da li si morao urezati linije panela?

Tomcat

@viper

Mestimično sam ih produbio, na nekim mestima se jedva naziru npr levi uvodnik
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

AcaDinic



djos & filip

Kao i uvek odlican rad i pretamne slike :)
Bas je lepo ispao, svaka cast
pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

milan78

Kad neko zna o tomcatu sve a i ume... To je ovo!  :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

flanker

Standardno lep.
Nego Tom Cooper i Farzad Bishop negde napisaše da su zbog snabdevanja iranskog vazduhoplovstva rezervnim delovima jedno vreme F-14ce na Pacifiku letele bez
AIM-54 Phoenix raketa jer su sve baterije za te rakete završile u Iranu. Samo ne znam da li je u pitanju bila 7ma ili 5ta flota koja je donirala rezervne delove.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Tomcat

#8
@flanker

Taj mi je tekst promakao... Da li se odnosi na period kraja 70ih kada su bili u ljubavi sa Iranom ili druga polovina 80ih tokom afere sa prodajom oružja Iranu?
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

nebojsas

Mislim da ti je ovaj jedan od najboljih do sada.

Jednog dana kad se vratim iz tudjine, verovatno su okačiti i ja svoju kolekciju :-)

Pozdrav!

flanker

QuoteTaj mi je tekst promakao... Da li se odnosi na period kraja 70ih kada su bili u ljubavi sa Iranom ili druga polovina 80ih tokom afere sa prodjom oružja Iranu?

Sve je bilo za vreme afere Iran Gate. Tada su im iz Izraela čak sa C-130 slali delove za F-4, a verovatno su tako išli i za F-14. Sve se to dešavalo jer su u Bejrutu bili oteti neki američki državljani pa je Iran posredovao oko oslobađanja, a za uzvrat dobiše gomilu rezervnih delova, uključujući i te baterije koje održavaju AIM-54 u životu. Dobilili
su i baterije HAWK za PVO i još što šta.
Mislim da sam to pročitao u Iran-iraq War In The Air 1980-1988 koju su njih dvojica napisali. Može da se desi da su te AIM-54 višak na maketi  :lol
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Tomcat

@flanker

Trebao si mi ranije reci, ionako mi je sve mrskije da se bakćem sa naoružanjem  ;D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...