F-4 C/D Hasegawa 1/48

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Odlicna maketa sto se tice sklapanja. Kalup je iz 1982 i panelizacija je data u pozitivu. Vise o maketi mozete naci ovde https://www.scalemates.com/kits/hasegawa-07006-f-4c-d-phantom-ii--241763
Ja sam preurezao panele. Bilo je malo gitovanja, ali nista strasno. Farbano Vallejo akrilima. Dekali su iz kutije i malo su me namucili. Ima silveringa uglavnom na stensilima, a i ove dugacke crne linije su pucale i tu se takodje pojavio silvering.
Ovaj avion je leteo u 199-tom lovackom skvadronu koji je deo 154-og vinga.















Miha

#1
Dobro si se izborio sa ovim monstrumom :superPaneli su lepo ugravirani tako da je zajedno sa dobrim farbanjem opšti utisak odličan.

Na F4C/D leteo je i Lens Šijan,sin srpskog iseljenika,letač u 480TFS/366FW,posthumno nosilac Medal of Honor.

P.S.Jel' F105 stari Monogram?

Pedja

#2
Istu ideju sam, i dalje imam i ja, realizacija malo potisnuta, a u grupi trebao da bude i Skyrider. No o tom potom. Rad je odličan, hvala za dalju inspiraciju.

YU-DFY

@Miha, jeste F-105 je Monogram. Takodje stari kalup u pozitivu. Njega sam uradio pre 3 godine. Ima ga ovde na forumu.
@Pedja, planirao sam i Skyridera. Bice i on za koju godinu pa da upotpunim kolekciju vijetnamskog rata. Uradio sam skoro i Mig-21 pfm u vijetnamskim bojama. I on je ovde na forumu.

Lykos

Crne servisne linije mozes i da maskiras i ofarbas sledeci put, sjajan rad, svaka cast.

djos & filip

Odlican rad, i dokaz sta se uz umece moze postici sa starim kalupima.
Molba: kazi mi molim te koje si tacno boje koristio, posto upravo radim F4G WW verziju u SEA kamuflazi, a mislim da su to ove boje, pa posto mi se svidja kako si ti ovo skockao koristio bih iste.
Hvala unapred i veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

YU-DFY

@djos
Odozgo, Vallejo model color
us dark green 095 odnosno 70.893
Reflective green 090 odnosno 70.890
Us field drab 142 odnosno 70.873
Odozdo je 95% bela sa malo dodate zute i crvene, moj mix
Nadam se da ce pomoci


djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

flanker

Lep je, ali ja bih ga "nasvirao" bombama. F-4 prosto vapi za krcanjem raznim bombama.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.