Heller 1/72 Opel Blitz & Pak 40

Previous topic - Next topic

Sandman

Jedna od starijih maketa (mislim da je na nekom od delova bila ugravirana 1976. godina), prosto da ti bude žao da je ne ostaviš kao raritet u kolekciji, no ipak sam rešio da je uradim.

Ako se izuzmu sinkmarkovi na nekim nezgodnim mestima, ostatak uklapanja je bio manje više bezbolan, a ovo je prvi put da sve glavne podsklopove sastavljam tek nakon kompletnog farbanja, označavanja i weatheringa.

Farbano Gunze akrilima, cev topa sam zabušio, kao i auspuh na kamionu, a jedini delovi u samogradnji su stakla na kabini - koristio sam foliju za koričenje.



























Detalji...















Dve sa Kingstonom - sa i bez cirade...




Jadgkommando

Jako lepo! Odlicna je to maketa  ;)
Zaboravio si one figure (koje su bas dobre) ali to mozes ako odlucis da uradis i neku bazu, ovako moze i bez toga...

iguanac

Živio,
štit na topu nakrivio!

Sem ove zamerke (koja se da ispraviti), lep rad u toj maloj razmeri. Počeo sam već da prepoznajem tvoj USB, kao i Draganovu pumpicu za astmu u prilogu maketa kao referentni okvir. Možda bih ja mogao češalj da počinjem da stavljam uz moje :-)
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Sandman

Hvala hvala :)

Figure sam izostavio pošto figure ne radim, a slabo stojim i sa dioramama...možda nekom priliko doradim, o tom potom...

Štit se zakrivio jer sam se superlepkom zaigrao  ;D
Dosta je plitak taj spoj štita i osnove topa pa sam koristio superlepak da brže uhvati pa je jedan deo otišao ukrivo... htedoh da ga "otkačim" ali deluje mi da će se sve polomiti i raspasti (top se inače pomera gore-dole), te ja tu više ništa ne bi dir'o... ide u dubinu vitrine :D

Što se tiče referentnog objekta, razmišljam se da li da ga menjam nekim drugim za narednu maketu  ::)
A za češalj imaš punu podršku s moje strane!  8) ;D

guster

Lepo si napakovao ovo, deluje bas sitno.
Sto se tice rada, sve pohvale, a maketa, vide se godine, detalji ili nedostaju ili su grubi i predimenzionirani.
Za mazohiste sjajna prilika da krenu sa samogradnjom pa da od Hellera prave Dragon  :zvizduc.
Ja bih verovatno krenuo tim putem i odustao na pola  :-\.
Bio sam ubedjen da je ovo isto sto i Airfix, samo sto ga tamo pakuju kao 1/76, sad vidim da se Heller na kutiji vodi kao 1/72.


Sandman

Quote from: guster on 10-09-2019, 10:35:52
Bio sam ubedjen da je ovo isto sto i Airfix, samo sto ga tamo pakuju kao 1/76, sad vidim da se Heller na kutiji vodi kao 1/72.

Hvala za komentar.

Da, ovo je zapravo 1/76, nego se i ja poveo naslovnom stranom kutije pa napisah 72.. ne menja mnogo stvar u svakom slučaju :)

Zaboravih da navedem da sam i one odbojnike ili "antene" sa kuglicom na blatobranima zamenio samogradnjom - bakarna žica zamočena u Kristal Klear dok se nije formirala kuglica odgovarajuće veličine - deo iz kutije je poprilično predimenzionisan...

guster

Da, ti odbojnici uvek su kao balvani, cak i na skupljim i modernijim maketama, radi i super lepak u gelu, umocis par puta sa manjim pauzama i formira se dosta pravilna kuglica.
I retrovizor je takav, prosto trazi doradu :) , a mogao si da ubacis i brisace, lepo izgleda onaj efekat sa maskiranjem povrsine koju zahvataju pa samo malo zaprljas okolo.
U svakom slucaju, deluje realisticno, a slazem se sa kolegom, lepo bi legao na neku vinjeticu.  :super


Jovac


Sandman

Quote from: guster on 10-09-2019, 11:05:31
a mogao si da ubacis i brisace, lepo izgleda onaj efekat sa maskiranjem povrsine koju zahvataju pa samo malo zaprljas okolo.

Iskreno mi se nije dalo da pravim brisače, obzirom da sam i samo vetrobransko staklo ne baš lako uklopio, a staklo jesam zaprašnjavio i napravio kao trag brisača ali se slabije vidi na slikama. :)