J-22 Orao,1/48, 2NM Resin

Previous topic - Next topic

Miha

Gotov Orao,rezinska maketa najavljena letos.Trebalo mi je oko dve nedelje mog tempa "ranjenog puža"da je završim.Odmah da naglasim da maketa nije za mekušce ali se od sadržaja kutije može načiniti delo kao sa slika koje je do pojave Tamije ili Kinetik makete "die-beste" :lolSve je OOB osim vazdušnih kočnica koje sam skrečovao i izbušenog lansera L128-4 u kog sam ubacivao rakete.Farbe Humbrol 106,116,230(posvetljena),lakiran mix Humbrol Satin+Revell Mat.Kombinovao sam brojeve za 25175 koji je zadnji stigao s remonta iz "Mome" u 98.a.b.
Da ne tupim puno,slike su pred vama.













Jovac

Lep rad , vredelo je truda. :cheers :cheers :cheers

Fredi


guster



Janjic

Svaka čast, pravi ljepotan!
凸(¬‿¬)凸

milan78

Brzo zavrsen i predstavljen na forumu.Odusevljenje. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

anki

Verovatno ultimativni Orao! A i Nesin rezin je evoluirao do stvarno vrhunskog kvaliteta. Jako , jako dobro.

mutayu

Malo je neobican izbor kombinacije podvesnog naoruzanja.

Miha

Fala momci svima :god

@mutayu

Koliko mi je poznato,Orao može da nosi AGM65 na spoljnim nosačima,lansere L128-4 Munja isto.Dal' se nekad ovakva kombinacija kačila-ne znam,ali sam uzeo sebi za slobodu ovaj izbor.Mogle su dve BL755 umesto Munje ali,jednostavno ovo je izbor za mene bolji nego dva nosača prazna da bi se "poštovalo" pravilo upotrebe aviona J22.

Goran A.

Ne smeta ništa, kačilo se baš tako na mnogim TT zborovima.

doktor

Perfektno, kao da je tek izvezen sa proizvodne trake u Mostaru

Miha

Fala još jednom svima na lepim rečima za maketu :god

A u vezi neobičnog izbora "svijetlog oružja":


dragan_mig31

Pa dobro ovo je statika ;) sad sve zavisi sta si hteo da polazes.Avion na statiku ili operativni podves.

Miha

Quote from: dragan_mig31 on 14-09-2019, 09:20:54
Pa dobro ovo je statika ;) sad sve zavisi sta si hteo da polazes.Avion na statiku ili operativni podves.
Ja 'teo da moj primerak bude što opasnije naoružan jer i kod mene je na statici :cheers