J-22 Orao,1/48, 2NM Resin

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Pa to je to :D zar treba dodati nesto vise ;)

E sad malo ozbilnije pitanje.Kako se maketa generalno slaze?Kakav je rezin?Dal je tvrd i dal ima mehurice?Planiram da ovo uzmem i uradim sebi pa zato i pitam.

Miha

Quote from: dragan_mig31 on 14-09-2019, 15:20:12
Pa to je to :D zar treba dodati nesto vise ;)

E sad malo ozbilnije pitanje.Kako se maketa generalno slaze?Kakav je rezin?Dal je tvrd i dal ima mehurice?Planiram da ovo uzmem i uradim sebi pa zato i pitam.
Pažnja se mora obratiti na spoj krilo-trup-usisnik.Delovi su "na meru" ali zbog specifičnog prelaza krila u trup i na usisnik i diedra u minusu pažljivo sve spojiti i popuniti zazore super-lepkom.Nakon toga se sve lako dovodi u ravan,rezin je odličan i lepo se obrađuje a eventualno izgubljeni paneli lako graviraju.Dekali su perfektni,LH proizvodnja.
Uglavnom,velika 72ojka,lako i lepo se sklapa s obzirom da je rezin,ko nije gadljiv na ovu vrstu neće imati nikakvih nerešiih problema u radu.

Зоран 1962

Veoma lepo uradjen. Izbor naoružanja odgovarajući za ovaj avion. Svaka čast! :super :super :super

mutayu

Quote from: Miha on 13-09-2019, 18:35:41
Fala momci svima :god

@mutayu

Koliko mi je poznato,Orao može da nosi AGM65 na spoljnim nosačima,lansere L128-4 Munja isto.Dal' se nekad ovakva kombinacija kačila-ne znam,ali sam uzeo sebi za slobodu ovaj izbor.Mogle su dve BL755 umesto Munje ali,jednostavno ovo je izbor za mene bolji nego dva nosača prazna da bi se "poštovalo" pravilo upotrebe aviona J22.

To poštujem! Maketa je jako lepo uradjena!  :super