FLY models Henschel Hs 123a

Previous topic - Next topic

pavlepav

Pozdrav!  :D
Maketa je Hs 123a od Fly modelsa u 1/72, i odmah par reci o samoj maketi - nazalost u globalu dosta losa, iako ima dosta detalja i dolazi sa ecerajem i rezin delovima...
Rezin je dosta krt, motor mi se raspao pri radu, a manji delovi lomili na delice i to pri blagom dodiru, pa su bili neupotrebljivi....
Uklapanje nije bas zadovoljavajuce, mada nista sto iskusniji maktari nemogu da rese uz malo (vise) gitovanja, a dekali su prica za sebe, raspadaju se na komade, i lose centrirani pri stampi, pa viri bela boja ispod crne...

Uglavnom, radio sam spansku verziju, nazalost promasio sam braon jer je trebala da bude tamnija, sve u svemu (posle dosta nerviranja) dobije se fina maketica  ;)

















guster

Lepo i zanimljivo, sema bojenja je bas interesantna i deluje da ti je uspela.
Znaci cena nije opravdana kvalitetom makete.
U svakom slucaju sjajno izgleda!

Janjic

I pored sve muke koju si spomenuo, tvoj rad osvaja! Bravo  :super
凸(¬‿¬)凸

Warhawk

Ovo što vidim na fotkama odlično izgleda, i sklapanje i bojenje.

Quote from: guster on 02-10-2019, 16:21:08
Znaci cena nije opravdana kvalitetom makete.

Manji proizvodjači maketa (pogotovo short-run majstori) veliku cenu svojih maketa generalno pravdaju time što prave malu seriju, pa nekako moraju da naplate trud
(tj pokušavaju da zarade pare kao da su napravili mnogo više odlivaka nego što stvarno jesu).
Ovo kod nekih, recimo rezinskih maketa, dostiže takve ekstreme da se često jednostavno ne isplati...

Ali kod nekih manje poznatih aviona (a takav je svakako Hs123), često se ne isplati čekanje da ga neko od "big boys" ljudski uradi u plastici.
I takav kakav je, trenutno je verovatno najbolji na tržištu, u poređenju sa alternativama poput Airfix, Amodel i sl...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'


pavlepav

Quote from: warhawk on 02-10-2019, 19:12:46
Ali kod nekih manje poznatih aviona (a takav je svakako Hs123), često se ne isplati čekanje da ga neko od "big boys" ljudski uradi u plastici.
I takav kakav je, trenutno je verovatno najbolji na tržištu, u poređenju sa alternativama poput Airfix, Amodel i sl...
Upravo tako!  :super

medico

lepo izgleda , šema je komplikovana ...ne samo sto je 3 bojna nego je i splinter pa kad se na sve to doda da je avion dvokrilac  šta reći  :o
Meni više deluje da si omašio RLM 63 sivu nego braon mada možda je i do osvetljenja pa ne nekim slikama izgleda kao Tan !?
Kako bilo lep rad .