Sukhoi SU-7 1/48 OEZ Letohrad

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Mislio sam da vise nikad necu uzeti OEZ u ruke posle dva uradjena MIG-21 od OEZ-a. Al nesto mi nije dalo mira kad sam ugledao ovaj SU-7 u komisionoj prodaji u lokalnoj prodavnici maketa i knjiga. Kad sam ga onako ugledao na prvi mah pomislih na tinejdzerske dane i SU-7 koji su uradili moji veliki prijatelji braca Ilic. Mene je tada fascinirala njegova velicina spram mojih maketa u 1/72. Njihov model je bio ofarban u boju aluminijuma i onako sa crvenim petokrakama izgledao mi je predivno. E kad mi je prosao taj flesh kroz glavu, nista mi drugo nije preostalo nego da kupim ovu maketu. I jos dok sam bio pod takvim utiscima prionuh na rad, a to je bilo jos krajem maja ove godine. Da sam ga ostavio sa strane, verovatno bih se vremenom ohladio jer sam znao kakva me muka ceka na osnovu iskustva sa ona dva MIG-a.
Recenzije makte se mogu procitati na internetu, tako da necu ici u detalje. Napisacu samo par recenica. Plastika je debela, vidi se da se nije stedelo tih vremena kad se konstruisao kalup. Izgleda mi da tu ima vise kvalitetnije plastike nego u nekim novijim automobilima. Kabina je dosta gruba, sediste prilicno lose tako da sam te nedostatke otklonio tako sto sam ubacio pilota od Hasegawe sa finim detaljima. Nosni deo sam napunio olovom, bar 20 grama da ne prevagne na rep mada sastavnica ne govori nista o tome. Spoj trupa i krila ima zazor sa donje strane bar 1,5 mm a vertikalni stabilizator takodje 1 mm. U te zazore sam ubacivao stiren a onda i git. Horizontalni stabilizatori se takodje lose uklapaju tako da je i tu radio git.
Odlucio sam se za maskirnu semu farbanja koju sam nasao na wingspallete (mislim da je crveni 17). Dekale sam uzeo od MIG-21 PFM of Eduarda. Boje su Vallejo.
Sad mi jos preostaje da uradim i SU-25 od OEZ pa da kompletiram celu familiju ovog proizvodjaca. Kad sam do ovde stigao moracu da uradim i taj model.

















Miroslav Š.

Odličan :cheers
Ima nas podosta koje taj OEZ Letohrad vuče u detinjstvo  :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

milan78

Sto je do tebe je sasvim dobro,stavise odlicno.Ali kabina,poklopac treba da ja malo "naduveniji".Pa otvorena bi to malo popravila.Cudi me,za kokpit imao sam maketu i jako je lep za te godine,pun detalja.Samo dodas malo u skrecu.Svakako dobar rad. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx


Miha

Odličan Suček!Dobro si se izborio sa ovim monstrumom. :god
Onomad sam i ja uradio,al' sa egipatskim oznakama,a drugi kad sam nabavio konvertovao u Su-9.

Dobre su Oez makete ko nije gadljiv,može se od njih uraditi lep primerak.

Зоран 1962

Одличан рад.Лепо изгледа овако офарбан.

doktor

Харошаја работа! Очињ харошаја!

Jovac

Prelep. Trud se baš isplatio. :cheers :cheers :cheers

Janjic

Super rad, bravo!

A ova priroda koja se vidi u pozadini obogaćena kućicom za ptice... :love :love :love
凸(¬‿¬)凸

YU-DFY

Quoteova priroda koja se vidi u pozadini obogaćena kućicom za ptice... 
Quote
To mi je dvoriste :-) Kuca nam se granici sa rezervatom prirode. Srne i zecevi su nam stalni gosti.