S-75 Dvina Trumpeter 1/35

Previous topic - Next topic

Slobo

Pozdrav svima!
Da budem iskren, za maketu sam dugo znao da postoji, kao i njena varijanta sa transporterom za samu raketu, no tek kad sam je nabavio i malo se udubio u materiju, shvatio sam koliko Dvina ima interesantnu istoriju. Od prvog uspešnog obaranja navođenom raketom, U-2 incidenta, Vijetnamskog rata, Kubanske krize...
Elem, da se vratim na plastiku. Generalno ok, ponegde malo čišćenja delova ali uklapanje fino, kako na lanseru, tako i na raketi. Uputstvo je u nekim tačkama malo konfuzno, navodi se da se pojedini delovi ne lepe na mestu gde je očigledno da je to neophodno i obrnuto. Mali zupčanik u telu lansera čijim se obrtanjem podiže i spušta rampa lansera je dat kao fiksiran, ja sam ga doradio uz pomoć ekserčića kao osovine i one policap stvarčice koja mi je ostala od tamiyine makete. Tako sam dobio mogućnost da se rampa slobodno može podizati i spuštati, što olakšava transport, jer je sama raketa dugačka 30-ak centimetara.
Farbanje je odrađeno revell akrilima. Šemu sam preuzeo sa rada drugog maketara, koji je prema svojim rečima takvu video u Iraku. Meni je svakako zanimljivija od tamno zelenog lansera i jednobojne svetlo sive rakete. Raketa je čista, istaknuti su samo paneli, dok je lanser ofucaniji, kao da je u pitanju dugotrajna fiksna odbrambena pozicija. Sve sam spakovao na skromnu podlogu radi lakše buduće manipulacije, a i vredelo je, jer je na jučerašnjem 6. Aleksić kupu pobrala i prve nagrade  ;)
Slike slede, jedva sam uhvatio neke uglove, treba mi veća pozadina:


Živeli! :cheers

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......