Njepor XI diorama

Previous topic - Next topic

medico

Diorama u 1/48 koju sam zavrsio proletos pretstavlja Njepor XI Francuske eskadrile koja je 1916 god. bila smestena u blizini Soluna a u kojoj su leteli i naši piloti.
Nepor je Eduardova maketa kao i figure, Ford model T je RPM a trava je Polak models ( uz malo dorađivanja) .
Uklapanje maketa je vrlo dobro i obe su uz minimum dorada OOB, jedan mehaničar je prepravljen u bolničara a figura Srbislava je nastala prepravkom francuske kape u oficirsku šajkaču  ;)
Priprema za dekale "LeMome" je dobijena od vazda prepodobnog drD u vektroskom obliku pa sam ih malo doradio gledajuci raspolozive fotografije , kasnije otštampani laserom na decal papiru...

























YU-DFY

Predobro, vrhunski, inspirativno, prava umetnost.
Nego, imam jedno pitanje. Francuska zastava na kamionu sa leve strane iza bolnicara, cini mi se da je naopako postavljena. Zar ne bi trebalo plavo polje da bude do kabine kamiona (kao sto je na desnoj strani)?

iguanac

Quote from: YU-DFY on 07-11-2019, 07:12:23
Francuska zastava na kamionu sa leve strane iza bolnicara, cini mi se da je naopako postavljena. Zar ne bi trebalo plavo polje da bude do kabine kamiona (kao sto je na desnoj strani)?
To je oznaka za vožnju u rikverc, kao što na savremenim ambulantnim kolima piše "ambulance" naopačke, da bi se interpretiralo u retrovizoru :)
Inače prelep rad i maestralno urađene figure
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

flanker

Vrlo uuverljivo, svaka čast.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Sandman

Lepo kao i uvek iz tvoje maketarske kuhinje :)

Jedino, stvarno što je primetio YU-DFY, da li je zastava omaškom okrenuta naopako, ili je stvarno tako bilo na pravom vozilu?
Inače, ako si koristio RPM dekale, nadam se da si imao manje muke sa njima nego ja - meni dekali skoro da nisu hteli da se odvoje od kartona nosača, kao da su štampani u kamenom dobu :D

medico

Quote from: YU-DFY on 07-11-2019, 07:12:23
Predobro, vrhunski, inspirativno, prava umetnost.
Nego, imam jedno pitanje. Francuska zastava na kamionu sa leve strane iza bolnicara, cini mi se da je naopako postavljena. Zar ne bi trebalo plavo polje da bude do kabine kamiona (kao sto je na desnoj strani)?

Tačno tako, moja greška koju sam primetio tek prilikom slikanja....sekao sam višak dekal filma pa lepio zastavu i krst odvojeno tu sam napravio propust  :deadhorse
Inače imao sam iste probleme sa dekalima .

Sandman

Quote from: medico on 07-11-2019, 10:17:36
Tačno tako, moja greška koju sam primetio tek prilikom slikanja....sekao sam višak dekal filma pa lepio zastavu i krst odvojeno tu sam napravio propust  :deadhorse

Pogledah baš onaj moj Ford, ti si izgleda prilikom tog razdvajanja dekala zamenio i pozicije zastavi i krstu - kod mene stoji zastava ispod krsta  :-\

medico

Quote from: Sandman on 07-11-2019, 10:33:39
Quote from: medico on 07-11-2019, 10:17:36
Tačno tako, moja greška koju sam primetio tek prilikom slikanja....sekao sam višak dekal filma pa lepio zastavu i krst odvojeno tu sam napravio propust  :deadhorse

Pogledah baš onaj moj Ford, ti si izgleda prilikom tog razdvajanja dekala zamenio i pozicije zastavi i krstu - kod mene stoji zastava ispod krsta  :-\

E to je već namerno gledao sam neke slike pa je bilo raznih opcija.


Sandman

Quote from: medico on 07-11-2019, 11:28:34
Quote from: Sandman on 07-11-2019, 10:33:39
Quote from: medico on 07-11-2019, 10:17:36
Tačno tako, moja greška koju sam primetio tek prilikom slikanja....sekao sam višak dekal filma pa lepio zastavu i krst odvojeno tu sam napravio propust  :deadhorse

Pogledah baš onaj moj Ford, ti si izgleda prilikom tog razdvajanja dekala zamenio i pozicije zastavi i krstu - kod mene stoji zastava ispod krsta  :-\

E to je već namerno gledao sam neke slike pa je bilo raznih opcija.

A onda ok, da ne budu identični :)

Lanmi

Odlično je ispao sve mi se svidja, rebra se taman vide koliko treba. Sama diorama izgleda živo i zanimljivo.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

djos & filip

Sjajan rad, detalji, scena figure, model......SVE!!!!
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......