Bf109 G10 Revell 1/32

Previous topic - Next topic

Zing

Zdravo Drugari,
evo par slika iz neke kasnije faze rada 109-ke...
Boje su aqueous hobby color by mr.hobby zlata vredne!










Uzdravlje!
:pilot
Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I

Warhawk

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Lykos


kru65mi

Uredno i precizno, jednom rjecju izvanredno

Zing

Drugari, hvala na pozitivnim ocenama, nadam se da nastavak sledi uskoro...
:cheers
Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I

medico

vrlo lepo ! pedantan i studiozan rad , vidim da si ga i rivetirao, posedno mi se sviđa sto si obratio pažnju na dihtung izmedu motora i trupa :super to se često previdi mada treba konsultovati reference jer se on prilikom prefarbavanja aviona - prefarba  ;) 
mene čeka jedan takav , kakav je sa uklapanjem  ?

Zing

Zdravo,
jeste rivetiran, i ovo mi je prva maketa na kojoj sam se bavio time. Imao sam neku blokadu kako cu, sta cu, koliko cu itd... Do kraja mi je rivetiranje postalo dosta zanimljivo i proslo relativno brzo. Treba samo prelomiti da to treba da se uradi i to je to... Smatram da necu vise raditi maketu a da ne uradim rivet...
Dihtung je tu zato sto sam imao jedan peh sa maketom, treca boja nije RLM83 vec RLM74  :headbang. Sama izrada traje malo duze pa sam imao par nekih faza u odabiru krajnje seme farbanja. Dobar onaj covek Marfi... :cry Sledi prefarbavanje.
Sto se uklapanja tice...
Mozda sam ja vec malo stara skola, ali me je glava zabolela kad sam otvorio kutiju i pogledao neka resenja spojeva. G6 je jos grdji po ovom pitanju.
Medjutim kako je krenulo sklapanje moja glavobolja je prerasla u jedno veliko odusevljenje(gornjaka krila i gornja polovina nosa itd...). Imao sam srecu da u medjuvremenu pipkam i neku Tamiju u 32ojci, ovo uopste nije daleko od toga!
Mozda jedini problem koji sam imao su bocni zidovi prednjeg hladnjaka. Ovi tecni gitovi lepo i precizo dosegnu takva mesta medjutim prevarilo me je to sto sam odlucio da ne prajmerisem maketu pa nisam gresku uocio na vreme...
A vidjao sam po internetu kako ljudi lepo parcijalno zafarbaju sumnjiva mesta da bolje vide sta su uradili, ja nisam...
















Uzdravlju!
Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I

Zing

#7
Zdravo drugari,
evo malo slika, maketa ja na 98%, izbegao sam neko prefarbavanje.






Uzdravlju!
Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I

medico

Zzzanimljivo , bas sam se juče setio ovog tvog rada i pitao se dokle si dogurao !?... sad vidim da si na 98%  :mjetal  , cenim da ce i preostala 2% biti u istom maniru pa ce maketa biti 100% odlična.
Vedering taman, dihtumg se lepo nazire  .

viper

Odlično izgleda...   :cheers

Pravio sam isto tako g-10 i stvarno je dobra maketa. Npr, kućište točkova je odlično napravljeno , daleko bolje od Trumpetera i Hasegawe.

Zing

#10
Zdravo drugari,
hvala vam na lepim komentarima @medico & @viper  :)

Kako Viper kaze kuciste trapa je stvarno uradjen super, medjutim tu se krije jedna slaba takcka makete na koju bi skrenuo paznju.
Noge trapa su dosta krte i sam spoj sa trupom je rodjen da se polomi... Pomeranje makete levo desno je igra sa zivcima trap uvek nesto radi ugiba se itd... Smatram da je ovde upotreba metalnih aftermarket nogu trapa 100% opravdana.

Lak je gunze, napravio sam gresku prilikom glossiranja.
Slabo sam razredio lak pa sam dobio narandzinu koru cak i pri upotrbi leveling tinera... To sam uspeo koristeci 0,8mm diznu na airbrushu...
Ovo se korigovalo kroz smirglanje i naredne slojeve laka... Nisam imao semigloss pa je zavrsni lak mix gloss i flat GX112 i GX113 + gunze leveling...
Jedna stvar vezana za lak koja me je bunila u nekom momentu... Ispod je boja bez prajmera gunze hobby color... Digla se neka frka u nekom momentu da ne treba da ide GX preko vodene boje... moja je bila dobro osusena.. nisam imao problema.

Citam sta je Viper napisao u postu o njegovom Su35, da je par puta radio kapotaze motora... I ja sam ovde radio veci deo vise puta nego da sam nesto dobio iz prve... Nekako mi je to ranije bilo strano... "Ma dobro je.." pa me posle 5 godina nervira kako je nesto uradjeno...

Uzdravlju ljudi



Tongue tied and twisted just an earth bound misfit, I