RWD-13S 1/72 Aster

Previous topic - Next topic

spatz

Posle duže pauze nastavak radova.Ovaj put malo da odmorim od Italijana reših da se posvetimo malo našem vazduhoplovstvu.Reših da se uhvatim malo egzotike te je ovo panjče završeno.Oko detalja i načina izrade mislim da je kolega Anki dovoljno rekao.U glavnom u pitanju je težak shortrun uz dosta deljanja gletovanje,struganja i još kojekakvih građevinskih radova uspešno je završen.





mos

Prava egzotika i fenomenala rad! :super :super :super

Janjic

Bravo, milina za vidjeti  :super
凸(¬‿¬)凸

zivorad


djos & filip

Svaka cast na trudu, vredelo je!
pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Jovac

Trud se isplatio. Super izgleda. :cheers :cheers :cheers

anki

Al si ga doterao....... Ko nije probao ovu plastiku ne zna o cemu pricamo  ;) Bravo!
Cime si lepio delove? CA ili epoksi?
Koliko vidim sa slika imas malu greskicu u izboru boje. U originalu na zalost nije sveobuhvatno cisto bela nego ta zuckasto bela kakvi su bili prastari kombiji hitne pomoci ili oni stari metalni ormarici za prvu pomoc. Mozda moze jedno prskanje lakom sa malo neke braon/tan/zemljane da to izvuce? Ako te mrzi ostavi ovakoj er ko zna a imas jednu stvarno super retku pricu.

spatz

Hvala druže,mogu ti reći da su mi tvoji saveti oko ovog balvana najviše pomogli .....znaš o čemu pričam.Što se hemije tiče za plastiku sam koristio tamija/kontakta/cianfix gel ma što mi palo pod ruku!Ali uspelo je da se istera znao sam da sa njim nema nežnosti nego udri međ rogove! Prozore sam pravio jer oni vakuumski nisu ni za.....A vetrobransko ipokrov kabine lepio sam onim revelovim tutkalo za stakla.S tim što sam iznad vrata napravio noseću konstrukciju za krila jer kako su oni osmislili dase kače na vakuumsko staklo...no pasaran!A što se boje tiče jest sveobuhvatno žućkast (bela humbrol sa hintom žute)nego zbog svetla i blica verovatno negde vuče na belo.Druže hvala još jednom na savetima ali baš si mi dao izazov em kad sam našao ovu ticu em kad sam video kako si se izborio sa ovim čudom!

Biba Struja

Odlican, taj mi fali u kolekciji RWD-a   :super