Zvezda Junkers Ju-87 b Stuka 1/72

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima,jedna Stuka iz moje radionice.Zvezdin snap fit,naravno sastavljen kako treba,lepak,git smirgla itd.Slobodno mogu reci da je maketa odlicna,lepo sklapanje nikakvih problema.Jaci maketari verujem da za jedan dan mogu da je dovedu do prajmera.Jedini problem je staklence sto ide kod drugog clana posade ili ti strelca,ono ovalno staklo,ne uklapa se bez psovanja i smirgle.Boje su model master akrili,rlm 65/70/71 gde sam imao problema sa prskanjem rlm 65,ove druge dve sasvim ok.Oznake nisu iz kutije jer su predebele,nekako su mi bzvz.Koristio sam Propagteam dekale koji su veoma dobri gotovo da hemije nije trebalo.Kuriozitet vezan za oznake su da je na ovoj stuki leteo major Alfons Orthofer,ucesnik BoB kao i Balkanske kampanje(izmedju ostalog bombardovanje Beograda) i na kraju borbi oko Crnog mora,gde gubi zivot kao komandir jedinice 1942.Na kraju vallejo lak a koriscen je uljani wash pasteli itd.Napomenuo bih da paneli su negde jedva vidljivi te ih treba produbiti.Pozdrav,a slike su takve kakve su nesto me zezao imgur i  novi ltop.




















Instagram-Peacockscaleworx


Sandman

Lepo ti ovo ispade, sviđa mi se metalni polusjaj!

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

djos & filip

Lep i precizan rad.
Ovu verziju sa zubima vec duze vreme merkam, sad si mi samo dao motiv...
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Janjic

Odlična Štuka Miki :super

Šarena ponuda u ovoj razmjeri, pa nije čovjek siguran koju da uzme. Nakon ove tvoje sve sam bliži Zvezdi ;)
凸(¬‿¬)凸