Graupner Sailboat Patricia iz 1962

Previous topic - Next topic

aircobra

Ovo nije moje maketarsko opredeljenje...Ipak, drugar me je zamolio da za njega sastavim ovu takmicarsku jedrilicu.Kaze da ju je kupio pre 15-ak god.na najlon pijaci u NS.Neko cistio tavan pa izneo da proda...Svi sitni metalni delovi su nedostajali.Dakle samo drveni delovi i korito od stiropora su bili tu,kao i sastavnice,platno za jedra i kanapi koji su bili u ekstra stanju...
Slika seta sa neta...


Stopu za jarbol sam napravio od lima i na njega zalepio deo sarke od vrata.Nosac izmedju jarbola i buma od radio antene sa zglobom.Kuke od zice,okca u gvozdjari ,zatezace konopaca od polistirena.Jedra je odradio krojac jer se u to slabo razumem.Koristio sam drvofix i super lepkove,bezbojni vodeni lak i revell cigla crvena za kabinu i talasnjace.
Korito je bilo izlupano pa sam to gitovao bodi 1K gitom, medjutim poceo je da jeducka stiropor pa sam morao da ga premazem tecnim drvofiksom da dobijem prajmer...Posle toga sam mogao da nanesem sta sam hteo pa sam tako stavio body spricgit pa dvokomponentne boje belu i crvenu.

Ostalo je bilo isecanje drveta,smirglanje,busenje...Stalak sam takodje napravio jer nije u setu.

Miroslav Š.

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Marko M

Konačni izgled za 5. Da li je u plovnom stanju?

aircobra


aircobra



Ladja plovi...
Medjutim vreme je pravo za ove radnje sa pojacanim vetrom i Dunavom koji je naglo porastao sa svim poklonima koje donosi...