Mirage F1AD,Italeri 1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Eve libijski Miraž F1AD iz vremena vladavine Gadafija.Elem,prvi pokušaj da uradim maketu u ovim bojama pre 15-16 godina završio se katastrofom koju sam,naravno,sam svojom greškom prouzrokovao.Sad sam uspeo u naumu koji sam imao od vremena kad sam prvi put video šemu u nemačkom prevodu slikovnice Militare flugzeuge(original Bill Gunston).Dobio sam je započetu,jer drugačije ponovo raditi ovu maketu nisam imao nameru jer sam pre više godina uradio istu u bojama grčkog special edition Sparta aviona.
Maketa opšte poznata,30+ Esci maketa koju Italeri prodaje i pritom nije ni malo jeftina.Isto važi za njihovo reizdanje Esci Kfira koji košta kao da je u pitanju Hasegawa.
Dodao sam samo pojaseve SSM i malo doterao sedište,Durandal bombe napravio od nekih raketa iz restlova,ofarbao ih crveno kao što je i u slikovnici iako nigde nisam video dotične u to boji.Farbano bućkanjem kojekakvih boja,ostaren grafitnom olovkom i suvim pastelima.











dragan_mig31

Uu svaka ti cast za ovo.Odlicno izgleda.Maketa sa dusom.Jos jednom svaka cast.

milan78

Dobar je samo durandal mi nisu bas efektne.Ostalo je vrhunski. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Sandman

Lep je. sviđa mi se kako mu je preshading dao efekat dubine detalja!

Miha

Fala momci svima :god
@Sadman
Nema tu ni zere prešajdinga.Davnih dana sam probao tu tehniku na nekim maketama po principu"vid'la žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu",al' mi se nešto nije dalo,tako da više nism ni pokušavao.Jednostavno mi ne ide a i lenj sam da se nešto "udubljujem u materiju" i vedžbam.
Kad ofarbam maketu linije panela uvek izvučem grafitnom olovkom.Na pojedinim radim postšejding potamnjujući ili posvetljujući boje erbrašom.Eventalno na kraju suvim pastelima "dokusurim",kao što je na ovom Miražu reč.Boju peska potamnjivao sam braon,braon posvetljavao i potsmnjivao crnim i belim a zelenu svetlo zelenim pastelima.

:cheers

Sandman

U svakom slučaju efekat je isti/sličan - mislio sam da je preshading, ali ne menja stvar, izgleda odlično :)

djos & filip

Majstorski rad, prelepa maketa i odlicno ostarivanje u skladu sa regionom gde je boravio.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

doktor

Vrhunski! Ovo sa pastelama je prva liga !