Special hobby Kittyhawk Brazil

Previous topic - Next topic

pavlepav

Pozdrav!
Maketa za uzivanje i rekreaciju, bez ikakvih problema u sklapanju, dodato samo par detalja u kokpitu, kao i iseceni eloroni i to je to... 
Special hobby 1/72 Kittyhawk long fuselage, Força Aérea Brasileira  8)
Pozzzzz
















dragan_mig31

Bas lepo izgleda.Nego nisu li ono aeleroni a ne flapsovi?da nisi malo pogresio?

pavlepav

Quote from: dragan_mig31 on 07-01-2020, 15:50:30
Bas lepo izgleda.Nego nisu li ono aeleroni a ne flapsovi?da nisi malo pogresio?
Hvala na ispravci, pardon  :o

Sandman

Fina egzotika što se tiče oznaka!
Odličan rad!

Interesantan mi je detalj panela oko leve sekcije izduvnika - bio je zamenjen pa ostao neofarban na pravom avionu?

djos & filip

Veoma slozen finish, sjajno odradjeno, pretpostavljam da nisu bas bili perfektno odrzavani pa mi ovo realno deluje.
Odlican rad
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

pavlepav

Quote from: Sandman on 07-01-2020, 16:28:31
Fina egzotika što se tiče oznaka!
Odličan rad!

Interesantan mi je detalj panela oko leve sekcije izduvnika - bio je zamenjen pa ostao neofarban na pravom avionu?
Hvala druze!
Jeste, upravo to, pise i na special hobijevoj instrukciji za farbanje  ;)

dragan_mig31

Mene zanima takodje dali uopste aerleroni mogu ovako da budu oboreni u istom polozaju?

Pedja

Quote from: dragan_mig31 on 07-01-2020, 17:06:41
Mene zanima takodje dali uopste aerleroni mogu ovako da budu oboreni u istom polozaju?
Mislim da ne, odredjuju nagib i uvek "rade" suprotno.
Najtačija terminologija, krilca, zakrilca, predkrilca ( u suprotnom možeš i na ispitu da padneš)

Goran A.

#8
Ako se ne varam, u slučaju P-40 krilca imaju uobičajeno suprotan otklon, avion ima flapsove čija projektovana "aerodinamika" ne traži pomoć krilaca.

Inače, na nekim letelicama, recimo poput glajdera, oba krilca mogu da imaju minimalni otklon na dole čime se dobija dodatni uzgon uz neznatni otpor. Istovremenim otklonom na gore preuzimaju ulogu spojlera

anki

Meni ta krilca bas bodu oci i zbog njih ne mogu da prihvatim maketu. Na P-40 mogu biti u ovom polozaju samo ako su komande nagiba neispravne tj. postoji prekid veze sa oba krilca - palica u neutralnom polozaju a oba oborena na dole. Zao mi je ali ovo moras popraviti.

pavlepav

Hvala svima na sugestijama, biće ispravljena greška u najkraćem mogućem roku  :cheers