Tiran 5 IDF

Previous topic - Next topic

iguanac

Odavno sam počeo rad na ovom tenku tako što sam uzeo cev 105mm, a onda posledično kupio i maketu za tu cev. U to vreme, osim skupe i lepe Tmiye, na T55 je manje ili više ličio ESCI (prepak Italeri, jako pljsnata kupola), Lee (kao i Italeri, jako pljosnata kupola, oskudni detalji i vinilne gusenice), Trumpeter (meki detalji, duboko telo da bi stao motor, vinilne gusenice). Čega god da se čovek dohvati, treba da se delje i delje da bi na nešto ličilo. U momentu akvizicije ove makete, pazarih sebi i Tamiju koja je prelepa maketa uz sve svoje mane. Pored nje, ovaj mučenik je dobio naziv "rođak sa sela" i kao takav dogurao je u mojoj režiji dalje od Tamije.
Svaki manji detalj je sastrugan i zamenjen ecerajem (retko), limom od limenke piva tražio se izgovor) ili stirenom (najčešće). Gusenice su uzete nove Trumpeterove link po link (tek će da se montiraju), cev metal, mitraljezi (nisu vidljivi na slikama) Academy, figure Academy (nema ih svih), ručkice pravljene od žice, cevi za rezervoare isto od žice... Celo telo tenka snizih za 2mm kako bi bilo konturno preciznije.

Tiran: tokom ratova sa svojim susedima, Izrael je uspeo da zarobi par stotina T54 i T55 tenkova, da ih pravi i prilagodi svojim potrebama, te da ih potom daruje saveznicima i izvozi po Latinskoj Americi. Glavne odlike ove konverzije koja nosi ime Tiran jeste montaža različitih kutija po kupoli kako bi se siluetom tenk razlikovao od T55 arapskih zemalja i izbegla tzv. "friendly fire", zamena mitraljeza, radio uređaja i u nekim fazama zamena glavnog topa za NATO 105mm top.
Par slika u radu:




One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

flanker

Obećava, samo napred.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.