mIG 21 bis combo

Previous topic - Next topic

kru65mi

Nakon vise godina gledanja u kutiju odlucio sam zapoceti ove dve Eduardove makete. Nemjera je uraditi aparat 17212, momentalno u iscekivanju dekala  :think
Par slika dosadasnjeg rada













Toliko za sada, momak je na nogama i nedostaju samo dekali ( koji su poslani ali poste imaju neko svoje vreme )

kru65mi

U medjuvremenu sam se odlucio izraditi i drugu maketu. Nakon monotone sive ( jer nasi avioni su bili prilicno cisti) odlucio sam se na bis D hRZ-a. Taj avion mi je ostao u sjecanju kao najprljaviji i najoguljeniji koji sam ikada vidio.
Koristim iskljucivo Vallejo nanosen cetkicom















Momentalno je nabacena i plava na trbu' i sto se osnovnih boja tice to bi trebalo biti tu negdje. Nakon zavrsetka postavljanja dekala ( radjenih u kucnoj radinosti) krecem sa prljanjem i guljenjem. Moram reci da se zabavljam ali onako , posteno.
Hvala na vasem vremenu

kru65mi

Podvjesni rezervoar sam morao napraviti novi



Hvala vam na vasem vremenu

flanker

Nešto mi ne pasuje ova boja u kokpitu.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

kru65mi


kru65mi

Kolega se ne izjasni sta mu oko boje ne valja, ali ja nastavio ...
Dekali su svi gore, starenje je skoro pa gotovo, panele sam izvukao dok me nisu oci napustile ( ne koristim sjajni lak nego akrilicima radim po zonama). Jos leva strana pa cu se pozabaviti chippingom i onda prljanje. Jos mi nesto ne stima, ali i na tome radim ...











Hvala na vasem vremenu
Kruno

drazen

Starenje meni vrlo realno izgleda. Svaka čast.

kru65mi

Hvala kolega, prilozim sliku originala





Kruno

drazen

Jos jednom svaka cast. Narocito uzimajuci u obzir da se radi o 144ci

kru65mi


guster

Simpaticno, ko komarac, imao sam ovaj dual combo pre par godina.
Cini mi se da si boje pogodio, ali deluje malo musavo, pretpostavljam da ce to sloj laka izjednaciti.

kru65mi

Hvala kolega, ali avion je upravo takav kakvog ga vidis    :super  ...
Radim ga ne toliko po sjecanju koliko po fotkama
Pozz
Kruno

kru65mi

Dok malo odmaram i promatram maketu trazeci greske i nedostatke, uhvatio sam se jos jedne makete ...
Naime, u kutiji Eduard nudi rakete K-13 koje BIS ne nosi. Buduci da radim sve da bih predocio avion koji sam "dozivio" uhvatio sam se u kostac s izradom R-60.



Zadovoljan konacnim rezultatom ...





Hvala vam na vasem vremenu,
Kruno

Goran A.

Više nego dovoljno precizno za ovo razmeru, biće lep dodatak.

Janjic

凸(¬‿¬)凸