Su-33 1/72 Zvezda

Previous topic - Next topic

Suhoj

Posle duuuugo vremena i jedno barem 200-250 maketa napravljenih po narudzbini, pre nekih mesec dana sam uspeo da uhvatim vremena i napravim nesto za sebe.

Maketu sam kupio u Sankt Peterburgu i doneo skroz do Beograda i shodno tome je bila bas moj izbor da radim jer je ako nista drugo prevalila veliki put sa mnom :D

Zvezdin Su-33 je inace stvarno odlicna maketa, paneli su bas taman sto se dubine tice, nisu losi kao na recimo Su-27SM, sklapanje je fenomenalno i jedina zamerka je sto na nekim delovima povrsina deluje hrapavo, valjda zbog odliva ili cega li.

Farbanje je naravno bio najveci izazov i hteo sam pre svega da testiram AKAN boje na njemu jer me ceka jos jedan u 1/48 po narudzbini pa taman da znam sa cime se hvatam u kostac.
Bukvalno sve boje su AKAN, od kamuflaze do trapova i detalja. Jedino su bare metal povrsine AK boje.

Sto se kamuflaze tice nije sve iz bocice, svetlija boja treba jedan filter da je blago potamni, tamno plava jednu mrvicu svetlo sive da je posvetli, a ova svetlo plava treba jednu "vristecu" nijansu, za koju sam ja odlucio da dodam malo plave koja je za donje povrsine Su-27 ruskih vitezova.

Mislim da sam lepo pogodio na kraju, kao sto rekoh maketa je bila bas uzivanje za raditi, a sam avion je 67 koji je izgubljen u Siriji zbog pucanja kabla na nosacu.

U nekom narednom periodu planiram svakako i Su-30SM, samo da se dokopam Zvezdine makete. :)

























viper