Airfix De Havilland Mosquito mk.Vl 1/72 Jrv i pvo

Previous topic - Next topic

milan78

Pozdrav svima.Jedan old school od mene,i tako i odradjen ...skoro pa tako.O samom avionu znate skoro sve,moskitosi su korisceni i u Jrv,zamenivsi mnogu rusku tehniku koja je ostala posle rata i objedinili mnoge uloge te moze se reci da je to preteca visenamenskog aviona kod nas.Ucesnik u trscanskoj krizi i mnogim manevrima.Maketu sam radio u Raf semi bas onako kakvi su stigli dok nisu bili prefarbani.Rondele na krilima su prefarbane kao i brojevi,a ostale rondele dobile petokrake.Sama maketa je ok za rad s obzirom da je matora i koliko znam iz 1972god.Kokpit sam 80% skrecovao,na vrhove krila od providnog sprua napravio poziciona svetla,a i isekao sam kontrolne povrsine horizontalaca i spustio ih cisto da dobijem malo na zivosti.Oko stajnog trapa treba dosta paznje jer je jako krt a i ne uklapa se lako posle farbanja,airfix daje da se sklapaju kad i gondole motora sto ne primenjujem.Bojeno vallejom i revell bojama i vallejo lak.Naravno desio se peh gde mi je traka do gole plastike povukla i prajmer i boju te sam to popravljao 2-3 dana.Dekali lift here za Jrv Moskite koji su naravno odlicni.Izmucila me juce zicana antena te sam danas stavio tanju i to je to.Slike....

























Instagram-Peacockscaleworx

flanker

Nisam upućen u taj period naše aviajacije, ali je maketa lepo i pedantno urađena. Prretpostavljam da si se maksimalno potrudio da bude što bliži originalnom avionu iz tog perioda.
Lep eksponat u vitrini.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Fredi


djos & filip

Jeste tamiya ..tamiya, ali jos jedan dokaz da u majstorskim rukama i ovi "dinosaurus" kalupi mogu dati odlican rezultat.
Bas si se lepo izborio sa njim i finalni izgled je vise nego dobar.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Jovac

Radio sam ovu maketu prošle godine. Zadovoljan sam . Tebi je ovo super ispalo. :cheers :cheers :cheers


zivorad

Odlično si se izborio sa prastarim Airfix-om , svaka čast . :bravo :bravo :bravo

Biba Struja

Odlicno urađen, samo bi dodao jos malo prljanja, nekako mi previše "čist", ipak je to bila masina koja se koristila, sem toga vrh.