Renault FT.17 Reno kupola 1/72 FtF

Previous topic - Next topic

spatz

Isto kao i predhodni boje hu dekali lh, pigmenti......






Sandman

Odlična ti je cela ova serija!

Kakve su First to Fight makete za rad?

spatz

Ftf auuuuu za rad su milina prvo što je rasklop dosta pojednostavljen drugo nivo detalja neverovatan!!!Recimo ceo hodni deo sa gusenicama izliven u komadu gde su i spoljašnja i unutrašnja strana detaljno odrađene!Da i sa ovom oktagonalnom kupolom FtF daje kao mitraljeski a pošto sam imao dekale sa topom "pozajmio"sam top od Rpm ovog.Inače radio sam Rpm Ft uhhhhhh muke :headbang(ne sebi)

Sandman

To onda deluje dosta slično S-Model maketama tenkova - isto su jako fini i detaljni, stižu na jednom spruu, mada nisu na svim maketama gusenice detaljne.

guster

Moje iskustvo govori da su FTF dobre, ali (bar kod primeraka koje sam nabavio) sa pojednostavljenim detaljima(koji, opet u mom slucaju, podrazumevaju ozbiljnije dorade), S-model su mnogo finije izdetaljisane(naravno i ovde moze da se doda svasta u kucnoj izradi).
U tehnickom smislu su slicne, gusenice idu zajedno sa tockovima sto mi je isprva smetalo, ali i nije toliki problem.
Svakako preporucujem S-model, odlicnog kvaliteta za pristojne pare i u vecini slucajeva 1+1 u kutiji.


voja

FtF makete su rađene za one društvene strateške igre.
Obzirom za kakvu vrstu zabave su rađene, pojedine makete su im i više nego odlične.

.

.

djos & filip

Odlicni radovi, bas mi se svidja kako si odradio i boje i prljanje.
S obzirom na velicinu....svaka cast
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Jovac

Iz ove tvoje serije nezna se koji je lepši. Svaka čast. :cheers :cheers :cheers

guster

Quote from: voja on 22-01-2020, 11:36:02
FtF makete su rađene za one društvene strateške igre.
Obzirom za kakvu vrstu zabave su rađene, pojedine makete su im i više nego odlične.

.

.

Naravno, ali mi ovde, u velikoj vecini, posmatramo kvalitet iz maketarskog, a ne iz ugla strateskih igara pa je i moj komentar bio u tom duhu.
To ne znaci da su FTF neupotrebljive, samo nisu detaljne koliko i pomenuti S-model sa kojim smo ih poredili.